Alexander Gustafsson obecnie nie widzi nikogo, kto mógłby pokonać Jona Jonesa

W pewnym momencie w mediach branżowych bardzo poważnie brano pod uwagę możliwość walki Jan Błachowicza (24-8) z Jonem Jonesem (25-1, 1 N/C) o mistrzowski pas wagi półciężkiej UFC. Ostatecznie jednak, Polak w listopadzie w Sao Paulo skrzyżuje rękawice z „Jacare” Souzą (26-7) i na walkę o pas będzie musiał jeszcze poczekać.

Obecną sytuację pretendentów w dywizji półciężkiej skomentował były czołowy zawodnik tej dywizji wagowej, a obecnie emerytowany sportowiec Alexander Gustafsson (18-6), który w przeszłości dwukrotnie przegrał z Jonem Jonesem, choć w pierwszym starciu był blisko zwycięstwa. „Mauler” stwierdził, że obecnie nie ma zawodnika, który mógłby pokonać Jona Jonesa:

„Nie jestem pewien, czy do tej pory pojawił się zawodnik, który mógłby pokonać Jonesa. Oczywiście, jak z wszystkim, kiedyś taki ktoś się pojawi, ale obecnie nie widzę nikogo, kto mógłby go pokonać.”

Jednocześnie Gustafsson zauważył, że takie postaci jak właśnie Jan Błachowicz, Dominick Reyes, Johny Walker czy przychodzący z niższej dywizji wagowej Chris Weidman, Luke Rockhold czy Jacare Souza sprawiają, że kategoria półciężka robi się bardzo atrakcyjna:

„Dywizja jest teraz naprawdę interesująca. W rankingach pojawia się wiele młodych strzelb, a także dobrzy średni przechodzą do tej kategorii wagowej. To są ciekawe czasy. Tak więc my, starzy wyjadacze musimy jeszcze ciężkiej pracować, by odnaleźć się w tym wszystkim.”