MMA PLACAAlexander Emelianenko wystąpi na gali ACA 107 w Moskwie

Alexander Emelianenko wystąpi na gali ACA 107 w Moskwie

Foto: tengrinews.kz

Alexander Emelianenko (28-7-1) wystąpi 3 kwietnia na gali ACA 107 w Moskwie. Rywalem kontrowersyjnego Rosjanina będzie jego rodak Magomed Ismailov (15-3-1).

Starcie zostało oficjalnie potwierdzone przez organizację ACA.

Emelianenko po raz ostatni przegrał w formule MMA w 2014 roku. Od tego czasu wygrał pięć kolejnych walk. W sierpniu 2018 roku zremisował zaś z Tonym Johnsonem. 38-latek stoczył stosunkowo niewiele lat, gdyż kilkukrotnie miewał problemy z prawem. Ostatnio wziął on udział w walce bokserskiej, w której jego rywalem był strongman Mikhail Koklayev.

Najbliższa walka będzie dla Aleksandra debiutem w ACA. Wcześniej występował jednak w organizacji World Fighting Championship Akhmat. ACB wchłonęło WFCA i w ten sposób powstało znane nam teraz ACA.

Ismailov również ostatniej porażki doznał w 2014 roku. To zawodnik występujący jednak głównie w kategorii średniej, który epizodycznie walczył też w kategorii półciężkiej. Walka z Emelianenką będzie miała jednak miejsce w limicie wagi cieżkiej.

Magomed Ismailov może obecnie pochwalić się serią 10 walk bez porażki. 33-latek odniósł dziewięć zwycięstw i jeden remis. W ACA Rosjanin wygrywał jak dotąd dwukrotnie. Znokautował Vyacheslava Vasilevskyego i wypunktował Artema Frolova.

Alexander Emelianenko to oczywiście młodszy brat Fedora. Jego stosunki z “Ostatnim Carem” są jednak dość napięte o czym świadczą ostatnie wypowiedzi obu braci.