Alexander Emelianenko wychodzi z więzienia i od razu dostaje propozycję walki MMA!

Brat słynnego Fedora Emelianenko, Alexander został skazany w 2015 roku na karę odsiadki 4,5 lat i grzywnę w wysokości 50 tysięcy rubli. Jednak właśnie wyszedł na wolność, na zasadach zwolnienia warunkowego.

Emelianenko został skazany za napaść seksualną wobec sprzątaczki, Poliny Stepanovej, która zgłosiła sprawę policji, mówiąc, że została odurzona, a następnie wykorzystana przez Alexandra. Dodatkowo miał jej zabrać paszport.

Menedżer zawodnika zapowiedział, że jest on w doskonałej formie, a w więzieniu tylko ćwiczył i jadł. Dodał, że Emelianenko planuje powrót do startów w MMA.

Kamil Gadzhiev z organizacji Fight Nights Global, powiedział z kolei, że jest kilka czynników, które wpłyną na zatrudnienie 35-latka, do takich należy pytanie czy będzie gotowy do walki oraz czy ludzie chcą go oglądać i mu kibicować. Zaznaczył też, że jeśli wszystko się uda, możliwe, że zobaczymy go walczącego właśnie dla tej organizacji.

Rosjanin ma na koncie 23 wygrane walki, z czego 15 przez KO/TKO. W ostatniej walce w 2014 roku zanotował porażkę, przegrywając przez TKO w 1 rundzie.