MMA PLUFCAlex Pereira chce walki o pas UFC po wygranej nad Błachowiczem: Jan był najtwardszy w tej kategorii!

Alex Pereira chce walki o pas UFC po wygranej nad Błachowiczem: Jan był najtwardszy w tej kategorii!

Alex Pereira na konferencji prasowej po minionej gali UFC 291 w Salt Lake City przyznał, że chce walki o pas mistrzowski wagi półciężkiej po wygranej nad byłym mistrzem tej kategorii – Janem Błachowiczem. Brazylijczyk też pokusił się o komplementy w stronę Polaka.

Alex Pereira chce walki o pas UFC

Przypominamy, że Pereira wygrał z Janem Błachowiczem niejednogłośną decyzją sędziów w co-main evencie gali UFC 291. Co prawda głosy na temat punktacji tego starcia są skraje różne, to fakt jest taki, że to Brazylijczyk jest teraz bliżej walki o pas mistrzowski wagi półciężkiej.

Wszak, jego kategoria wagowa na ten moment pozostaje bez mistrza, bowiem Jamahal Hill z powodu kontuzji zwakował pas mistrzowski.

Alex Pereira chce walki o pas UFC po wygranej nad Błachowiczem: Jan był najtwardszy w tej kategorii!

Pereira na konferencji prasowej po całej gali przyznał, że traktuje Jana Błachowicza jako najtwardszego zawodnika dywizji półciężkiej w UFC i to dlatego – jego zdaniem – wygraną nad Polakiem zapewnił sobie prawo walki o pas mistrzowski kategorii do 93 kilogramów.

Brazylijczyk po UFC 291 mówił:

“Nie wiem kto będzie następny. Myślę, że Jan Błachowicz był najtwardszym gościem w dywizji. Jest byłym mistrzem i bardzo niebezpiecznym facetem. Wszyscy to wiedzą. Nie ma znaczenia, kogo teraz postawią na przeciwko mnie. Jestem tutaj, by wykonać swoją pracę jak najlepiej i właśnie to robię. Zamierzam trenować, dawać show i wygrywać.

Mam właściwych ludzi wokół mnie. Dobry zespół, menadżera, przyjaciół. To robi dużą różnicę. Tak samo jak moje poświęcenie, które towarzyszyło mi od początku przygody ze sportem, od czasu kickboxingu. Traktuję swoją pracę powaznie i po prostu potrzebuje mieć okazję, by to pokazać. Daj mi możliwość, a pokażę ci co potrafię.”

A Waszym zdaniem Alex Pereira wygraną nad Janem Błachowiczem zapewnił sobie prawo walki o pas mistrzowski wagi półciężkiej UFC?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis