Wszystkie karty gali UFC on FOX 23 zostały odkryte. Ostatnimi starciami, które dołączyły do gali Denver są starcie w kategorii półciężkiej pomiędzy Luisem Henrique da Silvą (12-1) z Jordanem Johnsonem (6-0), a w kategorii piórkowej Alex Caceres (12-9) zmierzy się z Jasonem Knightem (16-2).

Luis jest 27-letnim Brazylijczykiem, który walczy w MMA od końcówki 2013 roku. Przez długi czas pozostawał niepokonany i wszystkie wygrane rozstrzygał przez nokauty. W UFC wygrał przed czasem pierwsze 2 pojedynki, ale w swoim ostatnim starciu poddał go Paul Craig. Jordan to niepokonany zawodnik teamu MMA Lab. Miesiąc temu zdobył pas organizacji RFA, dzięki czemu zainteresowało się nim UFC i postanowili dać mu szansę.

Dużo ciekawiej prezentuje się jednak walka dwóch efektownych piórkowych. Alex Caceres ma dopiero 28 lat, ale w UFC zawalczył już 15 razy. Występował w trzech różnych kategoriach, a rozpoczął od udziału w TUF 12, gdzie rywalizował w wadze lekkiej. Swoją ostatnią walkę przegrał z Yairem Rodriguezem przez niejednogłośną decyzję. Jason do UFC trafił zastępując kontuzjowanego Mirsada Bektica w walce z Tatsuyą Kawajirim. W debiucie poległ, ale z czasem zaczął radzić sobie dużo lepiej. Wygrał dwa ostatnie pojedynki, a w walce z Alersem wzbogacił się o dodatkowe 50 tys. $ za walkę wieczoru.

Gala UFC on FOX 23 odbędzie się w Denver już 28 stycznia, a walką wieczoru będzie prawdopodobny eliminator do walki o pas UFC w wadze koguciej kobiet, czyli starcie Shevchenko vs. Pena.

Pitbull Sports