Aktualizacja rankingów UFC: McGregor awansuje o dwie pozycje, choć nie wygrał od niemal trzech lat!

Foto: Irish Mirror
Foto: Irish Mirror

Organizacja UFC zaktualizowała dzisiaj swoje rankingi po sobotniej gali UFC 242, która odbyła się w Abu Dhabi. Najwięcej zmian zaszło w rankingach kategorii lekkiej mężczyzn oraz muszej kobiet. Najwięcej kontrowersji budzi jednak ranking P4P, w którym zaszło do dość ciekawych a nawet kontrowersyjnych przetasowań.

Największym zaskoczeniem jest awans Conora McGregora w rankingu P4P, który awansował o dwie pozycje! z 13 miejsca przesunął się na 11 pozycję wyprzedzając między innymi Dustina Poiriera, który przegrał na UFC 242 z Nurmagomedovem. Oczywiście miano najlepszego zawodnika wszechwag dzierży niezmiennie Jon Jones, któremu po piętach depcze „Dagestański Orzeł”. Warto zwrócić też uwagę na awans o jedno oczko Daniela Cormiera, który przegrał swoją ostatnią walkę z Stipe Miociciem na UFC 241.

Fakt o awansie Irlandczyka jest tym bardziej dziwny, że nie wygrał on od listopada 2016 roku. A jego ostatnia walka dla największej ligi świata to sromotna porażka z Nurmagomedovem na UFC 229.

Ranking P4P:

W kategorii lekkiej Tony Ferguson wspiął się na drugie miejsce wyprzedzając Dustina Poiriera. Największy awans zanotował jednak Paul Felder, który po pokonaniu Edsona Barbozy awansował o 3 pozycje wyprzedzając samego Brazylijczyka.

Ranking kategori lekkiej: