MMA PLUFCAktualizacja rankingów UFC. Karolina Kowalkiewicz wypada z TOP 15

Aktualizacja rankingów UFC. Karolina Kowalkiewicz wypada z TOP 15

Foto: Feb 22, 2020; Auckland, New Zealand; Yan Xiaonan lands a hit against Karolina Kowalkiewicz during UFC Fight Night Auckland at Spark Arena. Mandatory Credit: Jasmin Frank-USA TODAY Sports

Po zeszłotygodniowej gali UFC on ESPN+ 26 w Auckland nastąpiła zwyczajowa aktualizacja rankingów. Z czołową “15” swojej kategorii wagowej pożegnała się niestety Karolina Kowalkiewicz (12-6).

Zawodniczka Shark Top Team przegrała zdecydowanie na punkty (3 x 26-30) z Chinką Xiaonan Yan (12-1, 1 N/C). Polka w czasie walki doznału urazu oka i dopiero niedawno lekarze pozwolili jej na lot powrotny do kraju.

Była pretendentka do pasa wagi słomkowej, która w listopadzie 2016 roku przed mistrzowską walką z Joanną Jędrzejczyk na UFC 205 zajmowała drugie miejsce w rankingu doznała ostatnio czterech kolejnych porażek. Jeszcze w poprzednim notowaniu Kowalkiewicz była notowana na 14. miejscu, lecz po aktualizacji Polki nie ma już w TOP 15. W zestawieniu pojawiła się zaś jej pogromczyni i to od razu na 11. miejscu.

Ważny awans zanotował również zwycięzca walki wieczoru Dan Hooker (20-8). Walczący przed rodzimą publicznością Nowozelandczyk pokonał niejednogłośną decyzją sędziowską Paula Feldera (17-5). Dzięki temu “The Hangman” przesunął się o 2 “oczka” w gorę i zawitał do najlepszej piątki kategorii lekkiej.

 

Komplet rankingów dostępny na oficjalnej stronie organizacji UFC.