Aktualizacja rankingów UFC. Jan Błachowicz wraca do TOP 5!

Foto: Esther Lin, MMA Fighting
Foto: Esther Lin, MMA Fighting

Po ostatniej gali UFC 239 w Las Vegas nastąpiła tradycyjna aktualizacja rankingów. Wyniki gali spowodowały zmiany w wielu kategoriach.

Jan Błachowicz (24-8) po znokautowania Luke’a Rockholda (24-8) zanotował minimalny awans. Polak przesunął się z 6. na 5. pozycję. Dobra postawa Thiago Santosa (21-7) w walce mistrzowskiej spowodowała, że zachował on wysokie drugie miejsce.

Efektowny nokaut w wykonaniu Amandy Nunes (18-4) dał jej delikatny awans w rankingu bez podziału na kategorie wagowe. Obecnie „Lwica” jest czwarta. Jej rywalka Holly Holm (12-5) spadła natomiast o jedno „oczko” w zestawieniu kategorii koguciej i jest na 3. pozycji.

Jorge Masvidal (34-13) pobił rekord UFC, nokautując Bena Askrena (19-1, 1 N/C) w zaledwie 5 sekund. Dzięki temu „Gamebred” awansował z 4. na 3. miejsca w kategorii półśredniej. Askren utracił natomiast status niepokonanego i spadł na 9. miejsce rankingu.

Ponadto zwycięstwa na UFC 239 spowodowały, iż zobaczyliśmy nowych zawodników w zestawieniach. Yadong Song (15-4, 1 N/C)  i Arnold Allen (15-1) zadebiutowali na 13. pozycjach odpowiednio w kategorii koguciej i piórkowej.

Komplet rankingów można znaleźć na oficjalnej stronie UFC.