MMA PLUFCAktualizacja rankingów UFC. Jan Błachowicz w TOP 10 P4P!

Aktualizacja rankingów UFC. Jan Błachowicz w TOP 10 P4P!

Foto: UFC Europe on Twitter

Po gali UFC 259 nastąpiła tradycyjna aktualizacja rankingów. Najważniejszą informacją dla polskich fanów będzie z pewnością awans Jana Błachowicza (28-8) do czołowej “10” rankingu bez podziału na kategorie wagowe.

“Cieszyński Książę” zaliczył awans o 6 pozycji i obecnie zajmuje 8. miejsce w rankingu P4P UFC. Pokonany przez niego Israel Adesanya (20-1) spadł zaś z trzeciego na szóste miejsce.

Brak opisu.

W samej kategorii wagowej polskiego mistrza nastąpiło zaś przetasowanie w ścisłej czołówce. Aleksandar Rakic (14-2) pokonał Thiago Santosa (21-9). Austriak serbskiego pochodzenia zamienił się miejscami z Brazylijczykiem i obecnie jest drugi.

Zmiany nastąpiły także w rankingu wagi ciężkiej. W tym wypadku ich powodem nie była gala UFC 259 (w rozpisce nie było żadnego starcia w królewskiej dywizji) a niedawne zwolnienia z organizacji. Z UFC pożegnali się bowiem Junior dos Santos i Alistair Overeem. Skorzystał na tym m.in. Marcin Tybura, który awansował z 15. na 11. pozycję. Jego najbliższy rywal Walt Harris przesunął się zaś z 11. na 8. miejsce.

Brak opisu.

Po gali UFC 259 awans zaliczył też Islam Makhachev (19-1). Dagestańczyk wygrał siódmą walkę z rzędu i w rankingu kategorii lekkiej jest obecnie 11.

Komplet rankingów dostępny na stronie TSN.ca (informacja pojawia się wcześniej niż na oficjalnej stronie organizacji – przyp. red.).

Zobacz także:

Załamany i rozbity Wardęga komentuje przyczyny porażki z Blonskym na FAME MMA 9!

Podczas FAME MMA 9 doszło do wyczekiwanego debiutu Sylwestra Wardęgi. Były pranskter nie będzie dobrze wspominał starcia z Kacprem Blonskym na gali w Łodzi.