Aktualizacja rankingów UFC: Francis Ngannou przebojem wdarł się na szczyt wagi ciężkiej

Organizacja UFC zaktualizowała swoje rankingi po dwóch zeszłotygodniowych galach tj. TUF 26 Finale i UFC 218.

Ewentualne zwycięstwo Sergio Pettisa (16-3) na UFC 218 byłoby dla niego piątym z rzędu zwycięstwem i stawiałoby go w roli mocnego pretendenta do walki o pas. Został jednak zdominowany przez Henry’ego Cejudo (12-2), w związku z czym spadł o jedną pozycję w rankingu kategorii muszej.

Imponujące zwycięstwo Bretta Johnsa (15-0) nad Joe Soto (18-6) na TUF 26 Finale pozwoliło niepokonanemu Walijczykowi zadebiutować w rankingu kategorii koguciej na 13. miejscu.

Świetna walka i zwycięstwo Eddiego Alvareza (29-5, 1 N/C) nad Justinem Gaethje (18-1) pozwoliło mu na wyprzedzenie Edsona Barbozy (19-4), w związku z czym były mistrz UFC jest obecnie sklasyfikowany na 3. pozycji.

Kolejnym zawodnikiem, który dzięki dobremu występowi zadebiutował w rankingu jest Yancy Medeiros (15-4, 1 N/C), który po dramatycznej i emocjonującej walce pokonał Alexa Oliveirę (17-5-1, 2 N/C). Hawajczyk znalazł się na 15. miejscu.

Niesamowity nokaut Francisa Ngannou (11-1) na Alistairze Overeemie (43-16, 1 N/C) pozwolił mu na awans na 1. miejsce rankingu królewskiej dywizji i uzyskanie statusu pretendenta do walki o pas.

Drobne przetasowania również w kategorii słomkowej kobiet. Felice Herrig (14-6) dzięki zwycięstwu nad Cortney Casey (7-5) awansowała o 1 „oczko” na 8. pozycję, natomiast porażka Michelle Waterson (14-6) w starciu z Tecią Torres (10-1) spowodowało spadek „Karate Hottie” z szóstego na siódme miejsce.

Gala TUF 26 Finale będąca ukoronowaniem 26. sezonu programu The Ultimate Fighter nie tylko wyłoniła pierwszą mistrzynię kategorii muszej w osobie Nicco Montaño (4-2), ale również przyczyniła się do uformowania pierwszego rankingu kategorii muszej kobiet.

Pełne rankingi dostępne na stronie UFC.com.