MMA PLUFCAktualizacja rankingów UFC. Colby Covington wraca na 1. miejsce

Aktualizacja rankingów UFC. Colby Covington wraca na 1. miejsce

Foto: UFC on Twitter

Po minionej gali UFC on ESPN+ 36 tradycyjnie nastąpiła aktualizacja rankingów UFC w poszczególnych kategoriach wagowych.

Walka wieczoru wpłynęła na kształt rankingu wagi półśredniej. Colby Covington pokonał Tyrona Woodleya i powrócił na 1. miejsce rankingu tej dywizji wyprzedzając Gilberta Burnsa. Wcześniej “Chaos” zajmował tę pozycję jako mistrz tymczasowy w 2018 roku i później po odebraniu mu tego tytułu aż do marca 2019 roku, gdy zepchnął go ustępujący mistrz Tyron Woodley. Z kolei sam “The Chosen One” po trzeciej kolejnej porażce spadł na 7. miejsce. Tak nisko Woodley nie był od 2014 roku.

Po krótkiej, lecz dramatycznej walce z Ryanem Spannem zwycięstwo odniósł Johhny Walker. Brazylijczyk przerwał tym samym serię dwóch porażek i powrócił do TOP 10 rankingu kategorii półciężkiej.

Efektowne zwycięstwo w parterze odniosła na gali w Las Vegas Mackenzie Dern. Mistrzyni brazylijskiego jiu jitsu dzięki wygranej nad Randą Markos przesunęła się w zestawieniu wagi słomkowej z 15. na 14. miejsce.

Komplet rankingów dostępny na oficjalnej stronie UFC.

Zobacz także:

Weekendowy rozkład jazdy z MMA [24-27.09.2020]

Najbliższy weekend w MMA zapowiada się rewelacyjnie. W centrum uwagi jest oczywiście UFC 253 z mistrzowską walką Błachowicza. Poza tym mamy również jednak gale Babilon MMA, RIZIN i aż trzy gale Cage Warriors.

Zwycięzca “Tylko Jeden” zadebiutuje w KSW. Z kim się zmierzy?

Tomasz Romanowski wystąpi na gali KSW 55. Zwycięzca reality show “Tylko Jeden” dołącza do organizacji, w któej wcześniej występował jego brat.