Aktualizacja rankingów UFC. Adesanya awansuje w rankingu P4P. Powrót Tybury

Foto: Esther Lin, MMA Fighting
Foto: Esther Lin, MMA Fighting

Po ostatniej gali UFC 243 nastąpiła tradycyjna aktualizacja rankingów w poszczególnych kategoriach. Zmienił się również rankingów P4P, czyli ten bez podziału na kategorie wagowe.

Israel Adesanya (18-0) zunifikował pasy w kategorii średniej po efektownym zwycięstwie nad Robertem Whittakerem. „The Last Stylebender” zanotował też znaczący awans – o 6 „oczek”. Obecnie pochodzący z Nigerii mistrz zajmuje ósmą pozycję.  Aż o pięć pozycji spadł jego ostatni rywal.

Daniel Hooker (19-8) znakomicie rozwiązał taktycznie swoją walkę z  Alem Iaquintą (14-6-1) i pewnie wypunktował Amerykanina.  Teraz Nowozelandczyk w kategorii lekkiej awansował aż z 15. na 7. miejsce.

Tai Tuivasa (10-3) dość niespodziewanie uległ Sergeyowi Spivakowi (10-1) w drugiej rundzie. Porażka kosztowała Australijczyka wypadnięcie z rankingu królewskiej dywizji. Z rankingu usunięty został również Cain Velasquez (14-3), który rozpoczyna swoją przygodę z WWE. W związku z tym do TOP 15 wagi ciężkiej powrócił… Polak Marcin Tybura (17-6).

Komplet rankingów dostępny na oficjalnej stronie organizacji UFC.