MMA PLIgrzyska OlimpijskieAj! Medal igrzysk był blisko! Aleksandra Kowalczuk walczyła do końca

Aj! Medal igrzysk był blisko! Aleksandra Kowalczuk walczyła do końca

Aleksandra Kowalczuk, polska przedstawicielka w taekwondo na trwających właśnie Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Aleksandra Kowalczuk

Zadanie w pojedynku o brązowy medal było niezwykle trudne. Rywalką Polki była bowiem Brytyjka Bianca Walkden, aktualna mistrzyni świata (trzeci raz z rzędu) i Europy (w sumie trzykrotna), która z poprzednich Igrzysk przywiozła brąz.

Polka dzielnie postawiła się rywalce, ale ostatecznie przegrała walkę w stosunku 3-7. Kowalczuk została sklasyfikowana na 5. miejscu (w taekwondo przyznawane są dwa brązowe medale).

Wcześniej pierwszej rundzie Kowalczuk pokonała Australijkę Rebę Stewart w stosunku 7-2. W ćwierćfinale lepsza okazała się Milica Mandic wygrywając pojedynek 11-4. Serbka w Tokio ostatecznie zdobyła złoty medal

Kowalczuk po porażce trafiła do repasaży. Tu w stosunku 15-7 pokonała zawodniczkę z Kenii Faith Ogallo.

Do tej pory największym sukcesem Kowalczuk było mistrzostwo Europy zdobyte w 2018 roku.

Zobacz także:

Kamaru Usman vs. Colby Covington 2 walką wieczoru UFC 268

Kamaru Usman (19-1) i Colby Covington (16-2) spotkają się ponownie w oktagonie w listopadzie tego roku. Starcie o pas wagi półśredniej ma być walką wieczoru gali UFC 268.

Ewelina Woźniak celuje w UFC choć wskazuje co stoi na przeszkodzie

Ewelina Woźniak to niepokonana polska zawodniczka mieszanych sztuk walki, która celuje w UFC. W rozmowie z Patrykiem Prokulskim z TVP Sport przyznała, że angaż u amerykańskiego giganta jest jej nadrzędnym celem, ale wskazała także przeszkodę, która blokuje ten potencjalny transfer.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis