MMA PLNajnowszeInvictaAgnieszka Niedźwiedź przegrywa walkę o pas po 5-rundowym boju [WIDEO]

Agnieszka Niedźwiedź przegrywa walkę o pas po 5-rundowym boju [WIDEO]

Agnieszce Niedźwiedź (10-1) nie udało się jednak zdobyć pasa organizacji Invicta FC. Po raz pierwszy w karierze musiała uznać wyższość rywalki, a była nią brazylijska mistrzyni Jennifer Maia (15-4-1).

Agnieszka Niedźwiedź rozpoczęła walkę stosunkowo zachowawczo. Bardziej doświadczona rywalka groźnie kontrowała i miała niewielką przewagę nad Polką. Jednak na 1,5 minuty przed końcem Niedźwiedź sprowadziła rywalkę i zakończyła rundę w pozycji dominującej kilkukrotnie ją trafiając.

“Kuma” rozpoczęła drugą rundę od kilku mocnych ciosów, które mocno naruszyły rywalkę. Mistrzyni przetrwała i postanowiła klinczować. W dalszej części rundy Brazylijka uzyskała przewagę w stójce. Rundę zakończyła kontrolując Niedźwiedź pod siatką.

W kolejnej rundzie “Kumie” udało się sprowadzić rywalkę do parteru i kontrolować rywalkę przez około 2 minuty. W stójce i klinczu Brazylijka wyglądała jednak niezwykle solidnie częściej trafiając Niedźwiedź.

Czwarta runda to przede wszystkim kontrola w klinczu pod siatką w wykonaniu Brazylijki. Niedźwiedź starała się odwracać pozycję, jednak nie była w stanie skontrolować Brazylijki i szybko sama ponownie znajdowała się plecami pod siatką.

Ostatnia runda była dość wyrównana. Początek należał do Maii, natomiast druga część rundy była lepsza w wykonaniu Polki.

O wyniku pojedynku musieli jednak decydować sędziowie. Byli oni jednogłośni, wszyscy przyznali zwycięstwo Jennifer Maii w stosunku 49-46.