Występująca w kategorii muszej niepokonana w zawodowym MMA Polka – Agnieszka Niedźwiedź (9-0) udzieliła wywiadu portalowi „Polska The Times”, w którym odniosła się do potencjalnego angażu w organizacji UFC.

Niedźwiedź, która 20 maja zmierzy się z Vanessą Porto (18-7) na Invicta FC 23 w Kanssas City, nie ukrywa, że w przeszłości miała już ofertę z UFC, ale dopiero teraz dorosła do dołączenia do największej organizacji MMA na świecie:

„UFC jest gdzieś z tyłu głowy, ale na razie skupiam się na nadchodzącej walce i nie wybiegam zbyt daleko w przyszłość. Po weekendzie usiądziemy z moim menedżerem Pawłem Kowalikiem i ustalimy, co dalej. On już pewnie ma coś zaplanowanego, ale ja na razie nic nie wiem. Mam swoją pracę do wykonania, później będę myśleć o przyszłości.

Z tego co wiem, UFC chciało mnie zakontraktować do kategorii 61 kg. Wydaje mi się jednak, że jestem zbyt mała na tę dywizję. Dlatego też jakiś czas temu zeszłam niżej, do wagi muszej. Poza tym kiedy pojawiła się propozycja z UFC, nie byłam mentalnie przygotowana na to, żeby tam walczyć. Fajnie, że poukładało się tak, że mogłam do tego dorosnąć. Teraz już sama chcę bić się w największej organizacji na świecie. Wiem, że jeśli trafię tam w tym momencie, to nie tylko na jedną walkę. Na pewno zostanę tam na dłużej.

Cały wywiad „Polska The Times” z Agnieszką Niedźwiedź TUTAJ. 

Pitbull Sports