MMA PLUFCAgent “Jacare” Souzy: Będzie walczył w dwóch dywizjach: półciężkiej i średniej

Agent “Jacare” Souzy: Będzie walczył w dwóch dywizjach: półciężkiej i średniej

Foto: Nov 16, 2019; Sao Paulo, SP, BRAZIL; Jan BlachowiczÊ(red gloves)vs. Ronaldo "Jacare" SouzaÊ(blue gloves) during UFC Fight Night at Ginasio do Ibirapuera. Mandatory Credit: Jason Silva-USA TODAY Sports

Jak będzie wyglądała przyszłość Ronaldo “Jacare” Souzy, który po porażce z Janem Błachowiczem w wadze półciężkiej przenosi się z powrotem do dywizji średniej? Odpowiedzi na to pytanie udzielił menadżer zawodnika Josuel Distak.

Distak udzielił wywiadu portalowi MMAfighting.com, w którym zaznaczył, że jego klient zainteresowany jest walkami w dwóch dywizjach wagowych i jedno niepowodzenie w kategorii półciężkiej na pewno nie zniechęca Brazylijczyka do kontynuowania przygody z dywizją do 93 kilogramów:

“Jacare będzie kontynuował walki w dwóch dywizjach. Będzie podejmował się specjalnych pojedynków w wadze półciężkiej i rozpocznie marsz po pas wagi średniej. My nadal marzymy o walce o pas UFC. Jacare ciągle o nim marzy, a kiedy ktoś stawia przed sobą takie cele, to trudno go od nich odwieść. Jednak będziemy walczyć w obu dywizjach i w każdej będą bardzo ekscytujące walki.”

“Aligator” swój najbliższy pojedynek stoczy 18 kwietnia na gali UFC 249 w Nowym Jorku, gdzie skrzyżuje rękawice z ciągle niebezpiecznym Uriahem Hallem. Distak jest przekonany, że będzie to dobra walka jego podopiecznego:

“To będzie świetna walka dla Jacare. Uriah jest mocny, ale Jacare nigdy nie brał łatwych walk w UFC. Zawsze walczył z najlepszymi zawodnikami. To dla nas ważne starcie. Musimy dobrze zacząć 2020 rok.”