MMA PLarmia fight nightAFN 8: Sebastian Romanowski pokonał Eliasza Jankowskiego w walce bokserskiej

AFN 8: Sebastian Romanowski pokonał Eliasza Jankowskiego w walce bokserskiej

Sebastian Romanowski (14-8-1) pokonał Eliasza Jankowskiego (MMA 0-0, kickboxing 25-7) decyzją sędziowską w co-main evencie gali MINUTOR Energia Armia Fight Night 8 w Gliwicach. Była to walka bokserska.

Romanowski zakął miejsce na środku klatki, atakował korpus rywala, czasem też głowę. Zawodnik Berserkers Team kilka razy ładnie skrócił dystans. Jankowski dobrze bił proste. W pewnym momencie jego rywal mocno się zachwiał, ale wpływ na to miała prawdopodobnie utrata równowagi.

W kolejnej rundzie Romanowski także zaczął od presji. Ruchliwy zawodnik Bersekers Team był w stanie trafiać choćby sierpowymi. Jeden z nich naprawdę dobrze doszedł do szczęki rywala. Jankowski odpowiadał prostymi. W końcówce rundy oglądaliśmy bardzo mocną wymianę. Po jednym z ciosów problemy z równowagą miała Jankowski.

Trzecia odsłona walki to dalsza presja Romanowskiego. Obaj zawodnicy byli jednak w stanie mocno trafiać, choć Jankowski nastawiał się przede wszystkim na kontrę. Romanowski pracował balansem i szło mu naprawdę dobrze. Wciąż musiał uważać na ciosy rywala. Pod koniec rundy kolano Jankowskiego spotkało się z matą co sprawiło, że doszło do liczenia.

W ostatniej rundzie Romanowski wciąż wywierał presję. Mobilny zawodnik Berseerkers Team był bardzo trudnym przeciwnikiem dla Jankowskiego. Kickbokser pracował co prawda lewym prostym, ale było to głownie punktowanie rywala. Romanowski przyjął też kilka mocniejszych ciosów, ale i tak się nie zrażał i szedł do przodu. W końcowych sekundach oglądaliśmy jeszcze jedną mocną wymianę, tym razem w bliskim dystansie.

O wyniki walki decydowali sędziowie punktowi. Ogłosili oni zwycięstwo Sebastiana Romanowskiego.

Zobacz także:

MINUTOR Energia Armia Fight Night 8 – wyniki na żywo

Na gali w Gliwicach wyłoniony zostanie nowy mistrz. O szablę powalczą Patryk Kaczmarczyk i Adrian Kępa. Na gali zobaczymy też m.in. Sebastiana Romanowskiego, Eliasza Jankowskiego oraz Marcina Krakowiaka.