MMA PLarmia fight nightAFN 8: Norbert Daszkiewicz wygrywa z Kalicińskim i pozostaje niepokonany

AFN 8: Norbert Daszkiewicz wygrywa z Kalicińskim i pozostaje niepokonany

Norbert Daszkiewicz (3-0) pokonał Macieja Kalicińskiego (4-3, 1 N/C) jednogłośną decyzją sędziowską na gali MINUTOR Energia Armia Fight Night 8 w Gliwicach.

Daszkiewicz szybko zajął pozycję na środku klatki. Dopadł rywala pod siatką i po kilkudziesięciu sekundach efektownie wyniósł. Zawodnik WCA Fight Team zajął pozycję z góry, choć był trzymany przez przeciwnika w gardzie. Daszkiewicz bił krótkie ciosy, lecz aktywność ostatecznie nie była wystarczająca i sędzia podniósł pojedynek. Daszkiewicz szybko skrócił dystans. Trzymał rywala w klinczu pod siatką a następnie ponownie go przewrócił. Będąc w półgardzie spuszczał łokcie na twarz przeciwnika. Kalicińskiemu udało się uzyskać gardę, ale nadal był dociskany do maty.

W drugiej rundzie Daszkiewicz dość szybko poszedł w klincz markując cios. Zawodnik WCA FIght Team kontrolował przeciwnika pod siatką dość długo. Sędzia Tomasz Bronder w końcu nakazał jednak zawodnikom powrócić na środek klatki. Daszkiewicz trafił w dobrej kombinacji ciosów. Obaj zawodnicy wymieniali kopnięcia. Pod koniec rundy doszło również do mocnej wymiany ciosów, podczas której Daszkiewicz przyjął mocne uderzenie. Kaliciński zaliczył udaną końcówkę rundy.

Ostatnia runda zaczęła się od wymian w stójce. Daszkiewicz zanurkował pod jednym z ciosów i złapał rywala. Tym razem Kaliciński nie dał się jednak obalić. Na dodatek zawodnik Rio Grappling Wrocław dobrze radził sobie na nogach. Trafił jednak rywala w krocze i walkę na moment przerwano. Po wznowieniu dobrze trafił Daszkiewicz. Potem udało mu się złapać rywala pod siatką. Tam Kaliciński złapał rękę przeciwnika do kimury. Nie był jednak w stanie wykończyć techniki i znalazł się na plecach. Będąc na macie był aktywny. Mimo wszystko Daszkiewiczowi udało się uzyskać pozycję boczną. Po dłuższej pracy odciągnął nawet rywala od siatki. Kalicińskiemu udało się wstać dopiero tuż przed końcem walki.

Jednogłośną decyzją sędziowską walkę wygrał Daszkiewicz.

Kaliciński w przeszłości otarł się o duże europejskie organizacji. Wygrał pojedynek na gali ACB 53 w Olsztynie. Wystąpił też na gali KSW 43, gdzie przegrał decyzją sędziowską z Maciejem Kazieczką. Daszkiewicz z kolei wywodzi się z zapasów w stylu klasycznym. W 2015 roku został nawet wicemistrzem świata kadetów. W 2019 wygrał dwie pierwsze zawodowe walki w Armia Fight Night.

Zobacz także:

MINUTOR Energia Armia Fight Night 8 – wyniki na żywo

Na gali w Gliwicach wyłoniony zostanie nowy mistrz. O szablę powalczą Patryk Kaczmarczyk i Adrian Kępa. Na gali zobaczymy też m.in. Sebastiana Romanowskiego, Eliasza Jankowskiego oraz Marcina Krakowiaka.