MMA PLJan BłachowiczAdesanya najlepszym półciężkim? Jan Błachowicz miażdży Nigeryjczyka komentarzem!

Adesanya najlepszym półciężkim? Jan Błachowicz miażdży Nigeryjczyka komentarzem!

Foto: Jan Błachowicz Facebook

Jan Błachowicz (26-8) po zdobyciu pasa wagi półciężkiej UFC pozostaje aktywny medialny. Kilkukrotnie Polak odpowiedział gwiazdom UFC, które próbują go deprecjnować. Teraz przyszła pora na Israela Adesanyę (20-0).

“Cieszyński Książę” w znakomitym stylu rozbił w drugiej rundzie faworyzowanego przez bukmacherów Dominicka Reyesa (12-2).

Zdobycie pasa mistrzowskiego przez zawodnika, który w karierze zaliczył osiem porażek spowodowało kilka komentarzy wśród gwiazd UFC. Najpierw Błachowicz odpowiedział Jonesowi, który zasugerował szybki powrót do kategorii półciężkiej. Wcześniej “Bones” po zaciętej walce wygrał z Reyesem, a zdaniem wielu ekspertów mógł ten pojedynek nawet minimalnie przegrać.

Potem o Błachowiczu mówił również będący na sportowej emeryturze Daniel Cormier, który twierdzi że Jones pokonałby “wolnego” Polaka. Sam również uważa, że pokonałby Błachowiza. To również spotkało się z ripostą, a właściwie wyzwaniem ze strony polskiego zawodnika.

“DC” oznajmił również, że jego zdaniem najlepszym obecnie półciężkim jest… Israel Adesanya. Mistrz wagi średniej, który nigdy nie walczył w wadze półciężkiej również podłapał tę retorykę.

Nowy czempion dywizji do 205 funtów napisał na Twitterze co myśli o tej opinii.

“Będziesz najlepszym półciężkim na świecie tylko wtedy jeśli będziesz grał mną w [EA Sports] UFC 4.”

7 listopada ma odbyć się pojedynek, który wyłoni prawdopodobnie pretendenta dla Jana Błachowicza. W oktagonie w końcu (pojedynek dwukrotnie przekładano- przyp. red.) mają spotkać się pierwszy w rankingu Thiago Santos (21-7) z trzecim Gloverem Teixeirą (31-7).

Czy jednak Polak w pierwszej obronie Polak spotka się z którymś z Brazylijczyków czy może czeka go bardziej kasowy superfight, z którąś “podszczypujących” go gwiazd UFC. Tak czy siak “Cieszyńskiego Księcia” w oktagonie można spodziewać się raczej dopiero w przyszłym roku. Na razie Błachowicz cieszy się zasłużonym odpoczynkiem i czeka na narodziny swojego potomka, które planowane są na grudzień.

Zobacz także:

Znamy cenę PPV za KSW 55! Walka Mameda w “starej cenie”!

Znamy cenę PPV za dostęp do nadchodzącej gali KSW 55! Największa polska organizacja mieszanych sztuk walki wraca do swojej “starej ceny”. Kibice zatem na razie mogą zapomnieć o wykupieniu PPV za 29 złotych.

Jan Błachowicz po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim: Mam nadzieję, że po naszej rozmowie…

Jan Błachowicz podzielił się z fanami refleksją po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim. Nowy mistrz wagi półciężkiej UFC został zaproszony przez Prezesa Rady Ministrów na spotkanie, na którym Mateusz Morawiecki osobiście pogratulował cieszynianinowi sukcesu.