MMA PLBoksAdam Kownacki przegrywa trzeci raz z rzędu. Demirezen wypunktował go na pełnym dystansie [WIDEO]

Adam Kownacki przegrywa trzeci raz z rzędu. Demirezen wypunktował go na pełnym dystansie [WIDEO]

Adam Kownacki (20-3, 15 KO) przegrał jednogłośną decyzją Alim Erenem Demirezenem (17-1, 12 KO) podczas gali w Barclays Center na Brooklynie.

Adam Kownacki

Kownacki od początku pojedynku był aktywny. Polak wyprowadzał serie ciosów zarówno na głowę jak i tułów. Całkiem nieźle funkcjonował też jego lewy prosty. Demirezen od czasu do czasu był w stanie się jednak odgryźć.

Mocne wymiany w rundzie drugiej. Kownacki trafiał potężnymi ciosami. “Babyface” musiał mieć się jednak na baczności, gdyż Demirezen wciąż był bardzo groźny.

Mieszkający w Stanach Zjednoczonych polski pięściarz wciąż dobrze się prezentował Demirezen kilkukrotnie był jednak w stanie go trafiać.

Kownacki szukał ciosów na różnych wysokościach. Demirezen nie pozostawał mu jednak dłużny. Turek był aktywniejszy niż w poprzednich rundach.

Na początku piątej rundy Demirezen zepchnął polskiego boksera na liny. “The Iceman” nie bał się mocnych wymian, w których często był skuteczny. Potem lepszy fragment zaliczył jednak Kownacki.

Demirezen wyraźnie łapał odpowiedni rytm. Wiele z jego ciosów polski pięściarz wyraźnie odczuł. Kownacki uaktywnił się bardziej dopiero w końcówce szóstej rundy.

Niestety dalej to Turek był stroną wywierającą presję. Sporo ciosów dochodziło do głowy Kownackiego. Polak po raz kolejny pokazał się z lepszej strony w końcówce rundy, ale był to bardzo krótki fragment.

Kownacki w ósmej rundzie ponownie zaczął bić na tułów. Polak trafił też potężnym prawym sierpowym.

Dziewiątą rundę Demirezen zaczął od zepchnięcia polskiego zawodnika na liny i serii ciosów. Potem zrobił to ponownie trafiając kilka razy naprawdę mocno. Polak starał się odgryzać, ale był już wyraźnie zmęczony.

Pojedynek doszedł do ostatniej, dziesiątej rundy. Zawodnicy wchodzili w mocne wymiany. Kilka mocnych prawych prostych Demirezena zrobiło wrażenie na Polaku. W okolicach łuku brwiowego Kownackiego pojawiła się też krew. “Babyface” pokazywał serce do walki i ruszył jeszcze do ataku.

O wyniku pojedynku decydowali sędziowie punktowi. Punktowali oni pojedynek 96-94, 97-93, 97-93, wszyscy na korzyść Demirezena. Dla Adama Kownackiego to trzecia porażka z rzędu.

Zobacz także:

UFC 277 – wyniki

Kolejna numerowana gala UFC odbędzie się w Las Vegas. Czekają nas tam dwa mistrzowskie rewanże i kilka innych interesujących pojedynków.

Armia Fight Night 14: Klaudia Syguła zwycięża w walce wieczoru

Klaudia Syguła (4-1) pokonała Brenę Cardozo (5-3) jednogłośną decyzją w walce wieczoru gali Armia Fight Night 14 w Kołobrzegu. Polka okazała się lepsza od rywalki na dystansie trzech rund.

Pięściarz kończy karierę po… 224 przegranej! W końcu powiedział dość!

Pięściarz miał sporo marzeń i motywacji, ale to było za mało… Kevin McCauley (15-224-12) po 224 przegranej postanowił zakończyć karierę. Jest to jeden z najbardziej doświadczonych pięściarzy.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis