MMA PLNajnowszeBoksAdam Kownacki przegrywa przed czasem z Robertem Heleniusem! Pierwsza porażka w karierze! [WIDEO]

Adam Kownacki (20-1, 15 KO) sensacyjnie przegrał z Robertem Heleniusem (30-3, 19 KO) na gali w Barclays Center na Brooklynie. Starcie to było eliminatorem do pasa WBA kategorii ciężkiej.

Adam Kownacki
Foto: epa07755718 Polish boxer Adam Kownacki (L) prepares to throw a punch at US boxer Chris Arreola (L) during their heavyweight fight at the Barclays Center in Brooklyn, New York, USA, 03 August 2019. EPA/JASON SZENES Dostawca: PAP/EPA.

Kownacki szybko ruszył na rywala i obszernymi ciosami atakował rywala. Polak spychał rywala w kierunku lin. “Babyface” wywierał presję ciosami, również na tułów.  Helenius czasem odpowiadał korzystając ze swego zasięgu. Premierowa runda należała jednak zdecydowanie do polskiego ciężkiego.

W drugiej rundzie Kownacki dalej miał inicjatywę.  Helenius odpowiedział ciosami. “Babyface” regularnie spychał go jednak w kierunku lin i torował sobie drogę lewym prostym. Dwumetrowy Fin przyjmował kolejne ciosy.

Dalej Kownacki wciąż wywierał presję na rywalu. Polak nie zatrzymywał się, choć pojedynek często trafiał do klinczu. “Babyface” trafiał zarówno na głowę jak i korpus.

W czwartej odsłonie Kownacki ruszył na rywala, lecz otrzymał ciosy w kontrze. Polak po raz pierwszy wylądował na deskach i był liczony. Po chwili Helenius wznowił nawałnicę ciosów. Kownacki nie był w stanie na nie odpowiedzieć i był już zamroczony. W końcu sędzia przerwał pojedynek.

Dla polskiego pięściarza to pierwsza porażka w zawodowej karierze.

W pojedynkach poprzedzających walkę Polakawygrywali faworyci.  Efe Ajagba (13-0, 11 KO) dominował nad Razvanem Cojanu (17-7, 9 KO) przez całą walkę i sędzia w końcu w dziewiątej rundzie po kolejnym nokdaunie zdecydował się na przerwanie walki.

Z kolei Frank Sanchez (15-0, 11 KO) kontrolował walkę  z Joeyem Dawejko (20-8-4, 11 KO) od początku do końca i zdecydowanie wygrał na punkty – 100-90, 100-90, 98-92.