Adam Kownacki poznał rywala w swojej kolejnej walce

Foto: Sport.pl
Foto: Sport.pl

Adam Kownacki (20-0, 15 KO)  w swojej kolejnej walce 7 marca zmierzy się z Finem Robertem Heleniusem (29-3, 18 KO).

Pojedynek został już dopięty. Informację podał ceniony dziennikarz portalu The Athletic, Mike Coppinger.

Już od pewnego czasu było wiadomo, że Polak będzie bohaterem walki wieczoru marcowej gali w Barclays Center na Brooklynie. „Babyface” może tę halę nazwać swoim drugim domem. Będzie to bowiem już jego piąta z rzędu i dziesiąta w ogóle walka w tym obiekcie. Po raz ostatni walczył tam w sierpniu ubiegłego roku, kiedy po ringowej wojnie (pobity rekord ciosów w wadze ciężkiej!) pokonał decyzją sędziowską Chrisa Arreolę.

Pierwotnie mówiło się o tym, iż jest blisko finalizacji walki Kownackiego z innym rywalem. Przeciwnikiem tym miał być Dominic Breazeale. Po tym, gdy ostatecznie dopięto jednak walkę z Heleniusem amerykański bokser wyśmiał Kownackiego w mediach społecznościowych.

Robert Helenius w przeszłości dwukrotnie był mistrzem Europy. Za pierwszym raz tytuł zdobył pokonując Derecka Chisorę. Fin wygrał 4 z ostatnich 5 walk. W lipcu ubiegłego roku Heleniusa w ósmej rundzie znokautował Gerald Washington. Co ciekawe kilka miesięcy wcześniej Washingtona w zaledwie drugiej rundzie znokautował sam Kownacki. Helenius po tej porażce stoczył jeszcze jedną walkę. Pod koniec listopada szybko rozprawił się z Mateus Roberto Osorio.