MMA PLNajnowszeACBACB 88: Karol Celiński wygrywa z Lukem Barnattem większościową decyzją

ACB 88: Karol Celiński wygrywa z Lukem Barnattem większościową decyzją

Karol Celiński (16-6-1) po ciężkiej walce pokonał Luke’a Barnatta (14-6) w walce wieczoru gali ACB 88 w Brisbane.

Aż 15 walk na ACA 92 - zobacz pełną kartę walk

W pierwszych sekundach częściej trafiał Celiński. Posiadający przewagę warunków fizycznych Barnatt był jednak także aktywny. Walka była dość wyrównana. Anglik przez moment próbował klinczu, jednak szybko z tego zrezygnował. “Cebula” trafił w końcu mocnym ciosem w kontrze i pszedł dalej za tą akcją W szarży trafił jeszcze kilkanaście ciosów. Celińskiemu wypadł ochraniacz na zęby i pojedynek na moment przerwano. Ta runda należała jednak zdecydowanie do Polaka.

W drugiej rundzie widać było już sporę  zmęczenie polskiego zawodnika. “Bigslow” atakował z dystansu, jednak  nadziewał się na ciosy bite z kontry. Barnatt trafiał, jednak sporo jego ciosów mijało cel. Polak natomiast atakował rzadziej, jednak dobrze selekcjonował ciosy.

Ostatnia runda to dalsza wymiana ciosów w stójce. W drugiej minucie rundy Barnatt poszedł z mocną akcją trafiając wielokrotnie Polaka. Celiński trzymał nisko ręce i nie bronił wielu ciosów. Po jednym z ataków “Bigslow” sam wylądował na deskach. Polak nie wykorzystał jednak tej sytuacji. W trzeciej rundzie lepszy był Anglik, jednak o wyniku całej walki decydowali sędziowie.

Większościową decyzją sędziów pojedynek zwiększył Karol Celiński.