MMA PLACAACA odwołuje kolejne eventy. Gala w Warszawie najpewniej w późniejszym terminie!

ACA odwołuje kolejne eventy. Gala w Warszawie najpewniej w późniejszym terminie!

Absolute Championship Akhmat zdecydowało się na przełożenie trzech swoich najbliższych imprez. Decyzja ma oczywiście związek z pandemią koronawirusa i jej dalszymi konsekwencjami.

Z powodu rozprzestrzeniającego się wirusa o nazwie Covid-19 cierpi w zasadzie cały sportowy świat, gdyż zmuszony on jest na przekładanie lub odwoływanie swoich eventów. Taka sytuacja ma również miejsce w mieszanych sztukach walki, gdzie m.in. swoje gale odwołało UFC, KSW, FEN oraz FAME MMA.

Nie inaczej sytuacja ma się z ACA. We wtorek włodarze organizacji ogłosili, iż ich trzy najbliższe imprezy zostaną przesunięte w czasie. Tak oto wydarzenie w Petersburgu wstępnie ma odbyć się teraz 21 sierpnia, natomiast moskiewska gala została przełożona na 24 lipca.

Nieco inaczej sprawa ma się z eventem mającym odbyć się 24 kwietnia w Warszawie. Organizacja nie podała bowiem nowego terminu imprezy. Przypomnijmy, że na gali mieli zawalczyć m.in. Daniel Omielańczuk (23-9-1, 1NC), Kamil Oniszczuk (7-0) oraz Łukasz Kopera (9-3). Ponadto w bratobójczym starciu naprzeciw siebie stanąć mieli Piotr Strus (15-5-2, 1NC) oraz Rafał Haratyk (12-3-2).