MMA PLACAACA: Khabib Nurmagomedov dostał ciekawą propozycję! Jest też potencjalny rywal!

ACA: Khabib Nurmagomedov dostał ciekawą propozycję! Jest też potencjalny rywal!

Jeden z włodarzy organizacji ACA – Ramzan Kadyrov wyszedł z propozycją w stronę Khabiba Nurmagomedova. Kadyrov położył na stole ofertę – teoretycznie – nie do odrzucenia. Wiceprezes ACA, zaproponował Khabibowi walkę z jednym z zawodników jego organizacji oraz możliwe wynagrodzenie za taki pojedynek.

Khabib Nurmagomedov to jeden z najlepszych zawodników wszechczasów w mieszanych sztukach walki. 32-latek pokonywał w swojej karierze takich fighterów jak m.in. Conor McGregor czy Dustin Poirier. Czeczen przeszedł na emeryturę w październiku ubiegłego roku, po kolejnej zwycięskiej walce – tym razem z Justinem Gaethje. Przedłużył dzięki temu swoją nieskazitelną serię 29 zwycięstw z rzędu! Nikomu do tej pory nie udało się wygrać z Nurmagomedovem. Dana White – prezydent UFC, próbował namówić byłego mistrza wagi lekkiej do powrotu, jednak Khabib zdania nie zmienia.

Walka za 6 milionów dolarów!

Jak się jednak okazuje, nie tylko White jest chętny na powrót 32-latka z emerytury. Usługami Czeczena są zainteresowani włodarze ACA, którzy mają już dokładnie sprecyzowany plan, co do Khabiba. W wywiadzie dla Sport24.ru wicedyrektor ACA Aslanbek Badaev wypowiedział się o rywalu, który mógłby stanąć naprzeciwko Nurmagomedova.

Jeśli tylko Khabib jest gotowy do walki, to Ramzan Kadyrov powiedział już publicznie, że jest gotowy mu zapłacić. Jestem cały czas w kontakcie z Khabibem i jego ekipą. Jeśli są tylko zainteresowani…

Wielu ludziom wydaje się, że to jakaś fantastyka. Jednak nie zapominajmy, że Khabib rozpoczynał swoją karierę w Rosji. Mógłby zatem też skończyć ją w domu. Jego ojciec – niech będzie błogosławiona pamięć Abdulmanapa Magomedovicha – chciał, aby skończył on z bilansem 30-0. To kolejny argument na rzecz walki.

Tak, nie byłaby to walka z (Georgesem) Saint-Pierrem czy (Charlesem) Oliveirą, ale byłoby to starcie z, powiedzmy, Alim Bagovem. Walczyli już wcześniej i Ali sprawił mu pewne problemy. Zanotował nawet obalenie.

Ile obaleń Khabib sfinalizował w UFC? Z pełnym szacunkiem dla kariery i umiejętności Khabiba, ale wierzę, że jego kariera w Rosji byłaby trudniejsza niż w UFC, bo z punktu widzenia stylów walki nie było tam rywali, którzy byli w stanie zatrzymać jego obalenia. Nie twierdzę przez to, że Khabib by tutaj przegrał, ale uważa, że z punktu widzenia stylu walki miałby tu ciężej.

Ali Bagov (30-11) to były mistrz wagi lekkiej organizacji ACA. W swoim czwartym zawodowym występie zmierzył się już z Nurmagomedovem, jednak Khabib wypunktował go na pełnym dystansie.

Aslambek Badaev potwierdził również w wywiadzie, że ACA byłoby w stanie zapłacić Dagestańskiemu Orłowi za walkę 6 milionów dolarów, a może nawet większą kwotę.

Są możliwości, aby tyle zapłacić. Oczywiście pojawia się pytanie, na ile jest to odpowiednia kwota. Jednak w tym przypadku mówił o tym przywódca republiki. Oczywiście zatem, że organizacja jest gotowa zapłacić takie pieniądze, bo pożegnalna walka Khabiba dla ACA byłaby wielkim wydarzeniem. Można byłoby nadać mu wielki rozgłos.

Czy Khabib zdecyduje się na powrót? Mało na to wskazuje, jednak zainteresowanie usługami 32-latka jest cały czas ogromne.

Zobacz także:

Artur Szpilka po przegranej: Pierwszy raz mam tak, że nie mogę chodzić!

Porażka Artura Szpilki z Łukaszem Różańskim w walce wieczoru gali KnockOut Promotions to nie jest jedyne zmartwienie 32-latka. „Szpila” – jak się okazało po USG – ma podejrzenie zerwania więzadła krzyżowego. O kontuzji poinformował na swoich mediach społecznościowych sam zawodnik.

Don Kasjo dostał odpowiedź na drugi protest! ”Król niepokonany, federacja przyznaje się do błędu”!

Kasjusz Życiński nie mógł pogodzić się z werdyktem w swoim ostatnim pojedynku. Popularny ”Don Kasjo” złożył dwa protesty, a teraz ma już odpowiedź organizacji FAME MMA.

Murański będzie miał duże problemy? Szef FAME MMA: Będziemy chcieli wyciągnąć konsekwencje!

Wydaje się, że Mateusz Murański w najbliższym czasie będzie miał spore problemy. Powodem jest jego walka w organizacji Fight Exclusive Night bowiem Mateusz złamał zapis w kontrakcie z FAME MMA.