MMA PLNajnowszeACAACA 96: Piotr Strus zdominował Svetlozara Savova i pewnie wygrał na punkty

ACA 96: Piotr Strus zdominował Svetlozara Savova i pewnie wygrał na punkty

Piotr Strus (14-5-2, 1 N/C) całkowicie zdominował i pewnie pokonał na punkty Svetlozara Savova (18-7) na gali ACA 96 w Łodzi.

ACA 96 Piotr Strus

Savov zajął środek klatki. Zawodnicy wyprowadzali pojedyncze ciosy i kopnięcia. Strus trafił kilkoma prostymi. Po połowie rundy walka trafiła w końcu do klinczu. Polak zapiął klamrę i próbował przewrócić przeciwnika. W pewnym momencie udało mu się tylko połowicznie, gdyż rywal się podparł. Strus wciąż trzymał rywala pod siatką.

W kolejnej rundzie Strus szybko dążył do klinczu, który pozwalał mu kontrolować pojedynek. Powoli dociskał rywala do maty. Ten jednak dobrze popracował w parterze. Przez moment Bułgar zajął lepszą pozycję pod siatką. Strus umiejętnie go jednak odwrócił. Udało mu się też obalić przeciwnika. Polak zadawał ciosy na głowę przeciwnika. Atakował rywala krótkimi ciosami z półgardy. Walka przeniosła się pod siatkę, gdzie polski zawodnik zdołał zając pozycję boczną. Savov odzyskał półgardę. Wciąż dominującą pozycję miał jednak Strus, który starał się być aktywny. Nie pozwalało to sędziemu na podniesienie walki.

W trzeciej rundzie walka bardzo szybko znalazła się w parterze. Sabov zdołał zapiąć ciasną gilotynę, z której Polak jednak się wyswobodził. Strus znalazł się z góry w dogodnej dla siebie pozycji. W półgardzie kontrolował on walkę. Rywal zdołał wstać dopiero na kilkanaście sekund przed końcem walki, jednak nie zdołał już odwrócić jej przebiegu.

Sędziowie nie mieli wątpliwości i jednogłośnie przyznali zwycięstwo Polakowi. Strus wrócił na drogę zwycięstw po dwóch ostatnich porażkach.