MMA PLNajnowszeACAACA 96: Paweł Pawlak wygrywa niejednogłośną decyzą

ACA 96: Paweł Pawlak wygrywa niejednogłośną decyzą

Paweł Pawlak (15-4) jako pierwszy z Polaków wystąpił na gali ACA 96 w Łodzi. “Plastinho” po zaciętej walce pokonał niejednogłośną decyzją sędziowską  Evgeny’ego Bondara (8-2).

ACA 96 Rajewski Kopera
Foto: ACA MMA

Na początku walki zawodnicy wymieniali na środku klatki ciosy i niskie kopnięcia. Żaden z zawodników długo nie zyskiwał większej przewagi. W końcu Pawlak poszedł po obalenie. Polak zdołał też zająć plecy rywala. Bondar zrzucił jednak go z pleców. Później Rosjanin okopywał leżącego Polaka i szukał drogi do przejścia jego gardy. Udało mu się trochę poobijać Polaka. Ten jednak sklejał się do atakującego z góry rywala i dotrwał do końca rundy.

Na początku drugiego starcia Bondar szybko przeniósł walkę do parteru, lecz nie utrzymał jej tam długo. Rosjanin zaczął zyskiwać coraz większą przewagę i zamykać Polaka na siatce. Pawlak zdołał odwrócić rywala, lecz nie na długo. W końcu walka wróciła na środek. Zawodnicy rzucali obszerne ciosy, wciąż też nie zapominali o lowkickach. Pawlak na 2 minuty przed końcem rundy ruszył po kolejne obalenie. W parterze zadał kilka ciosów. Potem przeszedł do półgardy a w końcu zajął pozycję boczną. Rosjanin dobrze się jednak wybronił i wstał. Pod siatką Pawlak zaatakował dwoma kolanami, które były jednak zblokowane. W ostatniej minucie zdołał raz jeszcze przewrócić rywala, gdzie z półgardy atakował łokciami.

Próba obalenia Pawlaka na początku trzeciej rundy nie powiodła się. Wciąż trzymał on jednak rywala w klinczu. Ten został ostatecznie rozerwany. Polak raz jeszcze chciał pójść po nogi rywala. Pawlka dociskał rywala do siatki, lecz został obrócony przez przeciwnika. Raz jeszcze zerwano kilncz. Przy kolejnej próbie Obalenia polski zawodnik popełnił błąd i sam znalazł się na plecach. Szybko zdołał jednak wrócić do stójki. Bondar przewrócił go z klinczu pod siatką. “Plastinho” wrócił na nogi, wciąż był jednak dociskany przez Rosjanina.  Pod koniec walki Pawlak zaatakował kilkoma kopnięciami, rywal z kolei odpowiedział paroma ciosami na głowę.

Sędziowie nie byli jednogłośni, jednak ostatecznie przyznali zwycięstwo Polakowi. Pawlak powrócił więc na zwycięską ścieżkę po porażce w walce mistrzowskiej z Danielem Skibińskim (14-5) na Babilon MMA 6.

https://www.facebook.com/acamma1/videos/2059154527543375/?__xts__[0]=68.ARAm_OVaeWgAG6hnReBy0v-A_LtyY3sg68CSWMuYZxy3479xFEuoD0wfkJL7-xlIUp4Zg8TdGhwaRKrcT3pJGd_yLMSjR0mfaay6slx7P8G8NXvKpzSCLawPDR3G7zo_KszffnAmTqFN3eMZF8vZZSNkRduN3WK2AlaJwxfAGvKAruZ2HlaWHbfHKktjGrfjyN8QVeEYb-4XfHLCMPNF6luxFwwQyyDLptvfW0JspEwn62wu-IY5tU6uytV24zbGB1zL9bpSbB5ga9Bt3YLrmiv3flw-wYEOrNnJ8xDtiu_-NP9pZASOg8QeR45kjDby6paLkAyE6UObXPo-5su-ZQzwizW4OClxyyZBrQ&__tn__=-R

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis