ACA 92: Piotr Strus przegrywa z Ibragimem Chuzhigaevem po świetniej walce!

Foto: ACA
Foto: ACA

Po znakomitym pojedynku Piotr Strus (13-5-2, 1 N/C) ostatecznie uległ Ibragimowi Chuzhigaevowi (13-5) na ACA 92 w Warszawie.

Początek walki był stosunkowo spokojny. Chuzhigaev  szukał długich i obszernych ciosach, jednak Polak dobrze pracował unikami. Mimo wszystko kilka ciosów Chuzhigaeva doszło do szczęki Strusa. Polski zawodnik szedł do przodu, jednak najmocniejsze ciosy padały głównie ze strony jego rywala. Po jednym z ciosów Czeczena Strus padł na deski. Szybko wstał, jednak przyjął jeszcze mocny high kick. Ostatecznie Strus zdołał dojść do siebie i zakończyć rundę.

Druga runda zaczęła wyglądać podobnie jak dalsza część pierwszej. Strus wciąż zajmował środek klatki i napierał do przodu. Chuzhigaev dobrze czuł się jednak w kontrze i ponownie usadził Polaka na moment na deskach. Choć Strus również trafiał to ciosy rywala zdawały się być znacznie silniejsze. Chuzhigaev był wyraźnie rozluźniony i świetne czuł się w klatce. Piotr Strus zaczął jednak częściej stosować lowkicki i zaliczył dobrą końcówkę rundy.

W kolejnej rundzie Strus kontynuował niskie kopnięcie. Chuzhigaev postanowił ruszyć po obalenie, jednak Polak szybko wrócił na nogi. Później do klinczu przeszedł Strus. Udało mu się obalić rywala i skontrolować go pod siatką.  Ten wstał, jednak po chwili znowu znalazł się na macie. Walka znowu wróciła do stójki. Zawodnicy byli już wyraźnie zmęczeni. Strus ponownie skontrolował rywalu w klinczu pod siatką. Tam trafił krótkim łokciem po czym przycisnął rywal do parteru i zadawał kolejne ciosy. Szukał też przełożenia ręki pod brodą rywala. Polak skończył rundę kontrolując rywala w parterze.

O wyniku walki decydowali ostatecznie sędziowie. Nie byli oni jednogłośni, jednak zwycięstwo przyznano  Ibragimowi Chuzhigaevowi. Dla Strusa to druga z rzędu porażka. W poprzednim pojedynku, którego stawką był pasa mistrzowski lepszy od niego okazał się Albert Duraev (12-3).