ACA 92: Grzegorz Joniak wygrywa w starciu debiutantów otwierającym galę

Foto: ACA
Foto: ACA

W otwierającym galę ACA 92 starciu dwóch reprezentujących Polskę debiutantów Grzegorz Joniak (1-0) pokonał na pełnym dystansie Shamhana Erzanukaev (0-1).

Od początku pojedynku 19-letni Erzanukaev zajął środek klatki. Po małym błędzie chwilę kontroli miał Joniak. Szybko jednak to Erzanukaev znalazł się w lepszej sytuacji. Ponownie Joniak zdołał przyprzeć przeciwnika do siatki, tym razem na dłużej. Erzanukaev obrócił jednak sytuację. Zawodnicy wrócili do stójki. Joniak kilkukrotnie próbował szarży, w końcu dopadł rywala pod siatką i sprowadził walkę do parteru. Jego rywal pokazał jednak, że również ma świetny parter i zdołał przetoczyć rywala.

Po przestrzelonym ciosie na początku drugiej rundy Joniak znalazł się w dobrej sytuacji pod siatką. Później zawodnicy wzajemnie się przetaczali.  Joniak zdołał zajść za plecy rywala. Reprezentant Bebson Gold Team raz po raz próbował przełożyć rękę pod brodą rywala. W końcu jednak popełnił błąd i to  Erzanukaev znalazł się z góry. Joniak zdołał co prawda na moment wspiąć się po siatce jednak szybko został ponownie sprowadzony na macie. Po chwili sytuacja się powtórzyła.  Erzanukaev z dominującej pozycji nie zadał jednak zbyt wielu ciosów.

W ostatniej rundzie Joniak znowu szybko zajął plecy rywala. Erzanukaev  walczył o odzyskanie pozycji i obejrzeliśmy fragment solidnej „kulanki”. Joniak szukał drogi do poddania i na dodatek obijał swojego przeciwnika. Ta runda należała zdecydowanie do niego, w pełni kontrolował rywala praktycznie przez cały czas jej trwania.

O wyniku pojedynku decydowali sędziowie. Większościową decyzją walkę wygrał Grzegorz Joniak i w ten sposób zaliczył udany debiut w zawodowym MMA.