ACA 92: Dovletzhan Yagshymuradov brutalnym ground&pound rozbił Karola Celińskiego w 4. rundzie [WIDEO]

Foto: ACA
Foto: ACA

Karol Celiński (16-7) nie zdołał zdobyć pasa mistrzowskiego na gali ACA 92 w Warszawie. W początkowych rundach Polak radziłs sobie dobrze, jednak w czwartym starciu aktualny mistrz Dovletzhan Yagshymuradov (17-5-1) zdominował Polaka w parterze i zakończył pojedynek przed czasem.

Początek walki był spokojny, obserwowaliśmy głównie niskie kopnięcia ze strony Yagshymuradova. Celiński zajął środek klatki i też próbował lowkicków. Runda miała dość badawczy przebieg. Obserwowaliśmy z rzadka pojedyncze ciosy. Czasem też „Cebula” próbował krótkich szarży.

W kolejnej rundzie Celiński wciąż zajmował środek klatki. W końcu po jednej z akcji zdołał przewrócić rywala. Polak nie potrafił jednak dłużej skontrolować rywala. Po tej akcji mistrz się nieco uaktywnił. Turkmen wyprowadził kilka serii ciosów.

Trzecia runda to nadal kontrola przestrzeni w klatce ze strony Polaka. Celiński trafił w ładnej kombinacji, jednak przeciwnik też groźnie atakował.

Yagshymuradov dobrze zaczął czwartą rundę. Trafił kilkukrotnie a potem efektownie wyniósł i obalił Polaka. „Cebula” znalazł się na plecach. Mistrz podnosił pozycję i zadawał mocne ciosy. Celiński próbował wydostać się z niekorzystnej pozycji jednak wciąż przyjmował kolejne ciosy, tym razem pod siatką. Polak wstał jednak wciąż był kontrolowany przez rywala. Turkmen ponownie efektownie sprowadził go do parteru a potem zaczął mocno rozbijać. Potężne łokcie zaczęły spadać na głowę Celińskiego. Polski zawodnik nie odpowiadał na kolejne uderzenia i w końcu Herb Dean przerwał pojedynek.

Yagshymuradov obronił po raz pierwszy pas mistrzowki. Warto jednak zaznaczyć, że poprzednio zdobył pas jeszcze pod starą banderą – ACB. Teraz natomiast jest również mistrzem przekształconej organizacji, czyli ACA. Turkmen przerwał też serię czterech zwycięstw Karola Celińskiego.