ACA 92: Daniel Omielańczuk w dobrym stylu wypunktował Zelimkhana Umieva

Foto: ACA 92
Foto: ACA 92

Daniel Omielańczuk (21-9) po 3-rundowej walce pokonał Zelimkhana Umieva (11-3) w co-main evencie gali ACA 92 w Warszawie.

Umiev na początku walki trafił mocnymi lowkickami. Podobnymi akcjami odpowiedział też Polak. Umiev dysponował lepszymi warunkami fizycznymi. Omielańczuk  starał się jednak skaracać dystans. Pod koniec rundy po jednej z takiej akcji Umiev na chwilę zapoznał się z deskami.

Na początku kolejnej rundy Omielańczuk trafił efektownym high kickiem. Polak napierał na rywala. W końcu złapał go w klinczu pod siatką. Zawodnicy wrócili na środek klatki. Omielańczuk  zajmował środek klatki i starał się skracać dystans. Umiev też próbował mocnej szarży, jednak niewiele z niej wynikło. Dobra runda w wykonaniu polskiego zawodnika, choć rywal też był groźny, zwłaszcza jeśli chodzi o kopnięcia.

Zawodnicy mocno zaczęli również rundę trzecią. Na akcję Omielańczuka odpowiedział Czeczen. Polski zawodnik miał jednak inicjatywę. Jego rywal był nastawiony głównie na kontrę. Omielańczuk  trafił mocnym lewym sierpowym. Umiev próbował obszernych ciosów, których Polak jednak unikał. Omielańczuk zaznaczył swoją przewagę obalając rywala na 30 sekund przed końcem walki.

Dobra postawa Polaka na przestrzeni pojedynku została doceniona przez sędziów. Ci jednogłośnie przyznali zwycięstwo właśnie jemu. Daniel Omielańczuk wrócił na zwycięską ścieżkę po ostatniej porażce, której doznał we wrześniu ubiegłego roku na gali ACB 89 w Krasnodarze.