MMA PLNajnowszeACAACA 92: Aslambek Saidov wygrywa przed czasem. Lekarz przerwał walkę po rozcięciu na twarzy rywala!

Aslambek Saidov (23-5) po ciężkim pojedynku pokonał Ciro Rodriguesa (22-9) na ACA 92. O zakończeniu pojedynku zdecydował ostatecznie lekarz.

TRYSKAJĄCA KREW! Baysangur Edelbiev rozwiewa wątpliwości na temat przerwania walki Saidov vs. Rodrigues

Rodrigues zaczął pojedynek od kilku mocnych kopnięć. Z czasem podobnymi akcjami zaczął odpowiadać również Saidov. Obydwaj zawodnicy mieli do siebie sporo respektu. Brazylijczyk trafił high kickiem na głowę, po czym jego przeciwnik na moment się zachwiał. Saidov dość szybko wrócił jednak do pełnej dyspozycji. Pod koniec rundy zobaczyliśmy jeszcze kilka intensywnych wymian, w których obaj zawodnicy trafiali mocnymi ciosami.

Na początku drugiej rundy Saidov przyjął kilka mocnych ciosów, sam również trafiając. Saidov ruszył po obalenie, jednak wpadł w mocno zapiętą gilotynę. W końcu jednak polskiemu zawodnikowi udało się wyswobodzić z uścisku. Rodrigues przy okazji doznał mocnego rozcięcia w okolicach łuku brwiowego.  Sędzia Łukasz Bosacki wkroczył do akcji. Rozcięcie było na tyle mocne, iż lekarz zdecydował, iż Brazylijczyk nie może kontynuować walki.

Dla Saidova to już czwarte z rzędu zwycięstwo w organizacji ACA. Zawodnik ten jest coraz bliżej walki o pas mistrzowski w kategorii półśredniej.