MMA PLNajnowszeACAACA 136: Rafał Haratyk nie mógł dokończyć walki po potężnym rozcięciu, ale i tak… wygrał

Rafał Haratyk (16-4-2) pokonał Vitaly’ego Nemchinova (12-3) techniczną decyzją na gali ACA 136 w Moskwie. Pojedynek przerwano w trzeciej rundzie, po tym gdy zawodnicy przypadkowo zderzyli się głowami. Na skutek tego Polak nie mógł kontynuować walki, ale i tak… ją wygrał

Haratyk szybko zajął miejsce w środku klatki. Trafiał rywala, popisał się też kopnięciem po przeskoku. Potem w wymianie doszły ciosy z obu stron. Polak nie zapominał też o niskich kopnięciach. Pojedynek był dość wyrównany i obaj zawodnicy miel swoje szanse. Haratyk fenomenalnie wszedł w tempo z ciosami, po których Nemchinov padł na matę. “Polski Czołg” ruszył do parteru by dalej atakować. Rosjanin dobrze odwrócił jednak pozycję a potem wstał. Na kilka ciosów Nemchinova polski zawodnik odpowiedział obrotowym backfistem.

Polak i Rosjanin wymieniali ciosy w stójce. Po ofensywnej akcji reprezentanta Berserkers Team Bielsko-Biała to Nemchinov docisnął do siatki. Potem zawodnicy wrócili jednak na środek klatki. Kilka mocnych ciosów Haratyka doszło do szczęki Rosjanina. “Polski Czołg” zapiął klamrę i trzymał rywala pod siatką. Nemchinov odpowiedział mocnym ciosem prawą ręką. Kilkukrotnie to jednak Haratyk sięgnął oponenta długimi ciosami. Polak musiał mieć się na baczności, gdyż uderzenia rywala były równie mocne. W końcówce Nemchinov ponownie dobrze trafił.

Zawodnicy dalej prowadzili mocne wymiany. Doszło do zderzenia głowami i na głowie Haratyka pojawiło się potężne rozcięcie. Do klatki wkroczyły służby medyczne a pojedynek przerwano. Nemchinov założył na głowę… wojskowy beret.

Po dłuższym czasie zdecydowano, że walka nie zostanie wznowiona. Ogłoszono tzw. techniczną decyzję, czyli podliczono punkty do momentu przerwania pojedynku. Jednogłośną decyzją wygrał Rafał Haratyk.

Gala Bellator 275 w Dublinie już za nami. Nie zabrakło ciekawych walk i efektownych skończeń.

Jan Błachowicz solidaryzuje się z Ukrainą: Nie dla agresji, nie dla wojny!

Jan Błachowicz (28-9) postanowił zareagować w mediach społecznościowych. Były mistrz UFC w wadze półciężkiej solidaryzuje się z Ukrainą, która w czwartek nad ranem została zaatakowana przez Rosję.