MMA PLACAACA 122: Daniel Omielańczuk wygrał na punkty, choć przeżywał ciężkie chwile w 3. rundzie

ACA 122: Daniel Omielańczuk wygrał na punkty, choć przeżywał ciężkie chwile w 3. rundzie

Daniel Omielańczuk (25-10-1) pokonał Daniela Jamesa (10-6-1) jednogłośną decyzją na gali ACA 122 w Mińsku.

ACA 122 Daniel Omielańczuk

Omielańczuk rozpoczął od bardzo mocnych kopnięć, przede wszystkim na tułów. Imponujące były też lowkicki. Polak dobrze unikał ciosów rywala, który dysponował lepszymi warunkami fizycznymi. Sam szukał mocnych ciosów choć nie było ich zbyt dużo. James ruszył dopiero pod koniec rundy z mocnym kopnięciem na korpus.

W drugiej rundzie Omielańczuk szukał mocnych obszernych ciosów. Zawodnik WCA Fight Team został trafiony palcem w oko i mieliśmy krótką przerwę. James spróbował ciosów prostych, ale takich akcji ze strony Amerykanina nie było zbyt dużo. W większości bowiem Omielańczuk zbijał też uderzenia. Polak straszył też oponenta lewą ręką. Wciąż bardzo groźne były też jego kopnięcia, choć nie tak częste jak na samym początku walki. Pod koniec rundy Omielańczuk trafił jeszcze obszernym sierpowym.

Na początku trzeciej rundy James postanowił spróbować swojej szansy w klinczu pod siatką. “The American Predator” dociskał Omielańczuka od czasu do czasu pracując też kolanami. Dociśnięty Polak też odpowiadał uderzając kolanami. Wciąż jednak dominująca pozycją należała do Jamesa. Omielańczuk próbował obrócić, ale ostatecznie znowu wylądował plecami wciśnięty w ogrodzenie klatki. W samej końcówce rundy James zaznaczył swoją dominację w tej rundzie bardzo mocnym podbródkowym.

Wszyscy punktowali walkę identycznie – 29-28 dla Daniela Omielańczuka.

Zobacz także:

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis