MMA PLACAACA 114: Tony „Hulk” Johnson zapowiada nokaut na Omielańczuku!

ACA 114: Tony „Hulk” Johnson zapowiada nokaut na Omielańczuku!

ACA 114: Tony „Hulk” Johnson zapowiada nokaut na Omielańczuku! Amerykanin Tony Johnson nie ma wątpliwości, że jego pojedynek o mistrzowski pas ACA w wadze ciężkiej zakończy się nokautem na Danielu Omielańczuku.

Ich starcie będzie główną atrakcją gali ACA 114, która odbędzie się 26 listopada w Łodzi. – Nawet nie umiem wymówić, napisać, ani przeliterować jego nazwiska, ale to ja będę zwycięzcą i to mnie należy zapamiętać! – mówi ważący 120 kg „Hulk”.

Dla 34-letniego Johnsona będzie to trzecia wizyta w Polsce. W lutym 2019 roku na ACA 92 w Warszawie udusił już w 1. rundzie Denisa Smoldarewa, z kolei cztery miesiące później na ACA 96 w Łodzi jego starcie z Jewgienijem Gonczarowem o pas ACA zakończyło się wynikiem no-contest. Tym razem Amerykanin liczy jednak na efektowny nokaut i zdobycie mistrzowskiego tytułu.

ACA 114: Tony „Hulk” Johnson zapowiada nokaut na Omielańczuku!

– Jestem podekscytowany kolejnym występem w Polsce. Kocham ten kraj i kulturę. Spodziewam się, że kibice będą za Danielem, to w końcu jego ludzie. Czemu mieliby mu nie kibicować? Właśnie to kocham w sporcie i fanach. Zero złych uczuć – zapewnia Johnson, który sądzi, że to Daniel Omielańczuk będzie mierzył się z ogromną presją. – Ja mam po prostu zadanie do wykonania. Doskonale wiem, co muszę zrobić. Uważam, że cała presja ciąży na nim. To on jest u siebie. Kibice wykupią PPV dla niego. Musi wytrzymać ciśnienie i nie zawieść swoich ludzi.

Tony “Hulk” Johnson ma za sobą dwie próby zdobycia mistrzowskiego pasa ACA królewskiej kategorii. W obu mie-rzył się ze wspomnianym Rosjaninem Gonczarowem. W rewanżu na ACA 97 w Krasnodarze (sierpień 2019) Ame-rykanin przegrał jednogłośnie na punkty. Przez cały czas wierzył jednak, że wkrótce przyjdzie kolejna szansa i po-stanowił przygotować się do niej perfekcyjnie.

– Do trzech razy sztuka! Wiele wyniosłem z ostatniej walki, będę teraz lepszy pod każdym względem. Naprawdę ciężko przepracowałem ten czas, zresztą widać to po zmianach w moim ciele. Nie będę się z niczym krył, nastawiam się na szybką wygraną. Przybywam do Polski, żeby zniszczyć Daniela. To nie może pójść na punkty w jego kraju! – odgraża się Amerykanin.

38-letni Daniel Omielańczuk wygrał pięć z sześciu pojedynków stoczonych na galach ACA, w tym cztery ostatnie (trzy przed czasem). Na Johnsonie nie robi to jednak wrażenia. Nie martwi go również mocna ekipa sparingpartne-rów oraz kolegów Daniela z sali treningowej w WCA.

– Jego kumpel Jan Błachowicz został mistrzem UFC. Co z tego, nie dbam o to. Do klatki wejdziemy tylko ja i on, to my stoczymy tę walkę. Ja też trenowałem z najlepszymi na świecie. Daniel Cormier, Cain Velasquez, Luke Rockhold, lista jest długa. Na tym poziomie wszyscy ćwiczymy ramię w ramię z kozakami – uważa pewny siebie “Hulk”. – Znam siły i słabości Daniela. Obnażę je w klatce 26 listopada. Wygram tę walkę, bo to mój czas. Jestem szybszy, silniejszy, sprawniejszy. Pas ACA wraca do Ameryki razem ze mną! Marzę o tym, by w przyszłości bronić go przed własną publicznością w Stanach. Jako mistrz wagi ciężkiej chętnie sprowadzę organizację ACA na drugą stronę oce-anu – kończy Tony Johnson.

Gala ACA 114 odbędzie się w czwartek, 26 listopada, w Łodzi i będzie dostępna wyłącznie w systemie PPV.

KARTA WALK ACA 114

Walka wieczoru:
Daniel Omielańczuk (24-9-1) vs Tony Johnson (13-5-1) (o mistrzowski pas ACA w wadze ciężkiej)

Pozostałe:
Bartosz Leśko (9-1-2) vs Mattia Schiavolin (15-3-3)

Zobacz także:

Joanna Jędrzejczyk wspiera Strajk kobiet: Bądźmy razem! Bez podziałów!

Była mistrzyni wagi słomkowej UFC Joanna Jędrzejczyk wspiera Strajk kobiet! To druga zawodniczka z najwyższej półki mieszanych sztuk walki – po Karolinie Kowalkiewicz – która publicznie wsparła Strajk kobiet.

Marian Ziółkowski do Szymańskiego: Zobaczysz jak bardzo zmieniłem się od tego czasu!

Kategoria lekka w KSW nie ma swojego mistrza. Po odejściu Mateusza Gamrota do UFC pas dywizji do 70 kilogramów czeka na nowego właściciela. Kto nim zostanie?