MMA PLACAACA 109: Łukasz Kopera zdominowany w parterze przez Aurela Pirteę

ACA 109: Łukasz Kopera zdominowany w parterze przez Aurela Pirteę

Łukasz Kopera (9-4) przegrał z Aurelem Pirteą (21-11, 1 N/C) na gali ACA 109 w Łodzi. Rumuński zawodnik zdominował walkę przede wszystkim w parterze.

Początek walki był stosunkowo spokojny. Pirtea ruszył na rywala. Najpierw złapał Polaka w klinczu a potem przewrócił. Kopera zdołał się podnieść, lecz wciąż był kontrolowany. Pirtea znajdował się za jego plecami, potem obszedł pozycję i złapał głowę zawodnika z Łodzi. Rumun ponownie uzyskał obalenie. Pirtea na moment uzyskał dosiad, lecz stracił dogodną pozycję. Kopera wróci na moment do stójki. Pirtea w końcówce rundy złapał jeszcze duszenie gilotynowe, lecz nie był w stanie poddać. Trafił zaś kilkoma ciosami z góry.

W kolejnej rundzie Pirtea szybko ponownie próbował obalać. Choć za pierwszym razem mu się nie udało to po kilkudziesięciu sekundach dopiął swego. Kopera wrócił do stójki. Obejrzeliśmy kilka ciosów z obu stron. Pirtea jednak ponownie zdecydował się na przeniesienie pojedynku do parteru. Rumuński zawodnik kontrolował sytuację w klatce. Gdy walka przeniosła się do klinczu, atakował kolanami. Kopera był w stanie odwracać, lecz na niezbyt długo. W końcówce Pirtea raz jeszcze obalił.

Kopera zaczął trzecią rundę od dobrych ciosów. Szybko został jednak ponownie przewrócony przez przeciwnika. Pirtea wciąż przeważał. Łodzianin przesunął się w kierunku siatki i w końcu wstał. Pirtea szybko jednak dopadł do niego i zajął pozycję za plecami. Rumun atakował korpus i szukał duszenia. W końcu Kopera wrócił na środek klatki. Był już jednak potwornie zmęczony. Pirtea zadał kilka ciosów, zaatakował też kolanem. Później zaś ponownie bez większych problemów przeniósł pojedynek do parteru. Rumuński zawodnik przeważał już do końca walki.

Sędziowie nie mogli mieć wątpliwości. Aurel Pirtea wygrał walkę jednogłośną decyzją.