MMA PLACAACA 109: Kamil Oniszczuk przegrywa po raz pierwszy. Ciężki koniec walki Polaka

ACA 109: Kamil Oniszczuk przegrywa po raz pierwszy. Ciężki koniec walki Polaka

Kamil Oniszczuk (7-1) przegrał przez jednogłośną decyzję z Mindaugasem Verzbickasem (16-7-2) na gali ACA 109.

Oniszczuk dobrze trafiał rywala na początku pojedynku. Polak dobrze bronił też prób obaleń. Verzbickas trafił zaś podbródkowym. Przy okazji kolejnego klinczu polski zawodnik nie pozostał mu dłużny. Litwin jednak nieustannie dążył do klinczu. Doświadczonemu zawodnikowi udawało się dociskać przeciwnika do siatki, choć nie kończyło się to obaleniami. Przewrócić przeciwnika udało się za to Oniszczukowi. Nieustępliwy Verzbickas sprawił mu jednak wiele problemów skracając dystans i wchodząc z ciosami.

W kolejnej rundzie Verzbickas po kilkudziesięciu sekundach zdołał zajść za plecy Polaka. Oniszczuk odwrócił pozycję pod siatką, lecz nie na długo. Verzbickas długo kontrolował pozycję w klatce. W końcu jednak to Oniszczuk znalazł się na górze w parterze. Zawodnik Ankos MMA bił z góry, lecz przyjmował też łokcie od leżącego przeciwnika.

Pojedynek dotrwał do trzeciej rundy. Choć Oniszczuk przyjął mocny cios to po chwili udało mu się sprowadzić rywala do parteru. Polak obszedł pozycję, lecz pozwolił przeciwnikowi wstać. Verzbickas bardzo mocno kilkukrotnie trafił zmęczonego polskiego zawodnika. Oniszczuk ratował się zejściem do parteru. Litwin atakował ciosami, podejmował też próby duszenia. To była już totalna dominacja Litwina. Pod koniec walki Polak starał się jeszcze podnieść, lecz przeciwnik nie stracił nad nim kontroli.

Sędziowie jednogłośnie uznali, że pojedynek wygrał Mindaugas Verzbickas.