MMA PLACAACA 101: Piotr Strus w dominującym stylu wygrywa z Nemchinovem

ACA 101: Piotr Strus w dominującym stylu wygrywa z Nemchinovem

Piotr Strus (15-5-2, 1 N/C) dość pewnie pokonał Vitaliy’ego Nemchinova (10-2) na pełnym dystansie walki wieczoru gali ACA 101 w Warszawie.

Od początku obaj zawodnicy próbowali pojedynczych ciosów i kopnięć. Strus trafił rywala palce w oku i walkę na moment przerwano. Polak bardzo mocno okopywał nogę rywala. Nemchinov jednak też trafiał. Rosjanin przechwycił jedno z kopnięć i na moment przewrócił Strusa. Nie zdołał go tam jednak skontrolować. Choć reprezentant Berkut WCA FIght Team kontrolował przestrzeń w oktagonie to rywal aktywnie odpowiadał ciosami. Strus spychał rywala na siatkę i w końcu udało mu się skutecznie obalić. W końcówce rundy w parterze zajął pozycję boczną.

W kolejnej rundzie Nemchinov zaczął od kilku ciosów. Raz jeszcze złapał też nogę i przewrócił Polaka. Strus później docisnął Rosjanina do siatki. Pierwsza próba obalenia została obroniona. Polski zawodnik nie ustawał jednak w staraniach. Przy próbie rzutu popełnił błąd i znalazł się w niekorzystnej sytuacji w parterze. Szybko jednak wrócił na nogi. Teraz jednak był kontrolowany przez Nemchinova w klinczu. Polak był jednak w stanie obrócić pozycję. Później atakował rywala znajdując się za jego plecami. Kolanami obijał nogi Rosjanina. Próbował poderwać rywala, aby go położyć, lecz ten dobrze się bronił. Kontrola wciąż należała jednak do Polaka i tak było do końca rundy.

Ostatnia trzecia runda zaczęła się od próby obalenia Nemchinova. Została ona jednak dobrze obroniona. Obaj zawodnicy trafiali. Strus wywierał jednak presję. Udało mu się złapać rywala przy siatce. Sytuacja przypominała tę z poprzedniej rundy – Polak kontrolujący rywala będąc za jego plecami. Przez znaczną część rundy taki był właśnie obraz walki. Rosjanin nie był w stanie nic zrobić. Pod koniec rundy Strus położył nawet rywala i pewnie zakończył pojedynek

Decyzja mogła być tylko jedna. Piotr Strus wygrał walkę jednogłośną decyzją. Było to drugie z rzędu zwycięstwo polskiego zawodnika.