MMA PLACAACA 101: Aslambek Saidov zdominowany zapaśniczo przez Eliasa Silverio

ACA 101: Aslambek Saidov zdominowany zapaśniczo przez Eliasa Silverio

Aslambek Saidov (23-6) przegrał po 3-rudowym pojedynku z  Eliasem Silverio (17-4-1) na ACA 101 w Warszawie.

Początek walki był spokojny. Silverio dobrze trafił kopnięciem na korpus.  Z czasem Saidov przeszedł do ofensywy. Po kilku ciosach w wykonaniu polskiego zawodnika dał się on jednak obalić Brazylijczykowi.  Saidov wykluczał ręce rywala bardzo dobrze broniąc się w parterze. Polak bił też ciosy z dołu a następnie przesuwając się do siatki wrócił na nogi. Silverio nadal kontrolował go jednak trzymając klamrę a następnie przewracając.

W kolejnej rundzie Silverio nadal próbował kopnięć. Saidov jednak starał się wywierać presję mocnymi ciosami. Brazylijczyk mocno ruszył jednak na rywala i raz jeszcze uzyskał obalenie. Silverio parę razy trafil ciosami z góry. Saidov z kolei był bliski wyciągnięcia balachy, jednakże przeciwnik wydostał się z tej techniki. Reprezentant Berkut Arrachion Olsztyn zdołał wstać. Raz jeszcze został jednak przewrócony przez Brazylijczyka. Choć Saidov nie zaznawał obrażeń to był długo kontrolowany. Silverio pod koniec rundy próbował wpiąć się za plecy.

Saidov ruszył na rywala w trzeciej rundzie. Po kilku kolejnych ciosach polski zawodnik uzyskał klincz. Przy próbie obalenia Silverio jednak skontrolował i znalazł się z góry. Brazylijczyk dominował zapaśniczo długo utrzymując przeciwnika w parterze. Nawet, gdy ten na moment zdołał wstać szybko ponownie został “przygwożdżony”. Silverio wpiął się z plecami, lecz został zrzucony W ostatnich sekundach Saidov złapał jeszcze głowę przeciwnika, lecz nie by w stanie go poddać.

Sędziowie nie mogli mieć wątpliwości. Jednogłośnie uznali, że lepszy był Elias Silverio. Saidov po czterech kolejnych zwycięstwach tym razem musiał poczuć gorycz porażki.