MMA PLDaniel Omielańczuk7 lat temu Daniel Omielańczuk udanie debiutował w UFC! Polak w Toronto ciężko znokautował rywala! [WIDEO]

7 lat temu Daniel Omielańczuk udanie debiutował w UFC! Polak w Toronto ciężko znokautował rywala! [WIDEO]

Foto: Sherdog.com

Dziś mija siedem lat, gdy Daniel Omielańczuk (24-9-1) udanie debiutował w największej organizacji na świecie. Nasz czołowy ciężki podczas UFC 165 w Toronto ciężko znokautował przeciwnika!

W walce wieczoru pas kategorii półciężkiej obronił Jon Jones (26-1), który po kapitalnej wojnie pokonał Alexandra Gustafssona (18-7). Sędziowie byli zgodni wskazując jednogłośnie w stronę Amerykanina. ”Bones” miał spore problemy z świetnie dysponowanym Szwedem. Po pojedynku pojawiło się wiele głosów, że decyzja mogła równie dobrze iść w drugą stronę.

Daniel Omielańczuk nokautuje w debiucie!

Daniel Omielańczuk dwudziestego pierwszego września udanie debiutował w amerykańskim gigancie. Podczas UFC 165 nasz reprezentant w Kanadzie, a dokładnie w Toronto ciężko znokautował Nadora Guelmino (11-6-1).

Nie był to łatwy pojedynek. Czołowy ciężki dopiero w trzeciej rundzie znalazł sposób na zakończenie walki. Omielańczuk mocnym uderzeniem powalił swojego oponenta, a cios w parterze były tylko dokończeniem dzieła. Sami zobaczcie.

38-latek swoim angażem do UFC rozpoczął nowe czasy dla polskiego MMA. Po podpisaniu kontraktu w dość krótkim czasie coraz więcej naszych reprezentantów trafiało do największej ligi. Omielańczuk dostał szansę po jedenastu zwycięstwach z rzędu. Polak swoje pojedynki kończył przed czasem, a toczył je choćby na turniejach w Ukrainie.

Co ciekawe ”The Hun” parę miesięcy wcześniej walczył na gali Strikeforce, a przed czasem odprawił go uznany Josh Barnett. Przypomnijmy, że Austryjak po przegranej z Danielem zakończył swoją przygodę z UFC. Guelmino w 2014 roku miał też zadebiutować w organizacji KSW. W ostatniej chwili z walki z Marcinem Różalskim wykluczyła go kontuzja.

Zobacz także:

Prezydent UFC o walce Błachowicza! Jak bardzo czekacie na sobotę?

Dana White skomentował nadchodzącą walkę o pas kategorii półciężkiej. Jan Błachowicz już w tym momencie pisze piękną historię w polskim MMA

”Polak” miał wypadek samochodowy.. Czekacie na jego następną walę w FAME MMA?

Adrian Polański ostatniego czasu nie może zaliczyć do udanych. Tym razem w mediach społecznościowych poinformował, że mieli wypadek samochodowy