MMA PLNajnowszeJan Błachowicz6 lat temu Jan Błachowicz udanie zadebiutował w UFC! Zobaczcie jak zaczynał mistrz! [WIDEO]

Jan Błachowicz (27-8) przebył długą drogę do walki o pełnoprawny pas  kategorii półciężkiej. Polak podczas UFC 253 w drugiej odsłonie zdemolował Dominicka Reyesa (12-2). Dziś mija dokładnie sześć lat od udanego debiutu ”Cieszyńskiego Księcia” w największej organizacji na świecie.

Błachowicz

Czwartego października 2014 roku na gali UFC Fight Night 53 mieliśmy święto w Szwecji. W walce wieczoru w kategorii półśredniej doszło do dużej niespodzianki. Rick Story (18-8) po 5-rundach niejednogłośną decyzją sędziów pokonał Gunnara Nelsona (13-1). Dla Islandczyka była to pierwsza zawodowa przegrana.

Jan Błachowicz debiutuje z hukiem!

Jan Błachowicz (27-8) dostał szansę po pięciu zwycięstwach z rzędu. Polak ostatni pojedynek w KSW stoczył podczas 22 edycji na warszawskim torwarze. Janek pewnie po całym dystansie pokonał Gorana Reljica.

Teraz wracamy do debiutu w UFC! Polak w pierwszej walce pojawił się w głównej karcie, a mierzył się z zawodnikiem publiczności. Dodać trzeba, że reprezentant Szwecji przed tym pojedynkiem zaliczył dwa szybkie i efektowne zwycięstwa.

Janek pierwszy pojedynek w UFC zakończył po minucie i 58-sekundach. Kluczowe okazało się kopnięcie na korpus. Rywal to odczuł, a Błachowicz poczuł krew! Przy siatce złapał rywala, a w parterze ruszył z serią ciosów – niczym z karabinu maszynowego. Sędzia był zmuszony przerwać, a Błachowicz mógł świętować jakże udany debiut.

Jan Błachowicz już w tamtym momencie miał cele i marzenia. Udało się je zrealizować, ale w jakim stylu!