MMA PLBoks23 lata temu doszło do wielkiej walki Andrzej Gołota vs Lenox Lewis! [WIDEO]

23 lata temu doszło do wielkiej walki Andrzej Gołota vs Lenox Lewis! [WIDEO]

Właśnie dziś mija dwadzieścia trzy lata od wielkiego pojedynku naszego reprezentanta. Andrzej Gołota (41-9-1, 33 KO) stanął przed wielkim wyzwaniem mierząc się z Lenoxem Lewisem (41-2-1, 32 KO). Ich starcie było oczywiście walką wieczoru eventu w Atlantic City. 

Polak wstępnie w sierpniu miał zmierzyć się z Ray’em Mercerem (36-7-1, 26 KO), który nabawił się kontuzji. Ostatecznie doszło do starcia z Brytyjczykiem, któremu to bardziej zależało na starciu z popularnym Gołotą. Lenox wcześniej nie popisywał się swoją dyspozycją w ringu.

Błyskawiczna walka!

To nie był wieczór Andrzeja Gołoty! Polak narzekał na duży ból kolana –  wykonany zastrzyk. Został za to ukarany grzywną pięciu tysięcy dolarów. Po walce Gołota złożył pozew przeciwko lekarzowi i domagał się 21 milionów odszkodowania. Sprawę udało się zakończyć polubownie i zyskać okrągły milion.

Andrzej Gołota kompletnie nie był sobą i nie potrafił się przeciwstawić w starciu z Lenoxem, który ciągle napierał. Wydawało się, że nasz reprezentant jest mocno ospały i będzie ciężko, aby doszło do szybkiej zmiany. Walka trwała 95 sekund, a przecież faworytem tego starcia był Andrzej Gołota. Polak wyprowadził zaledwie 10 ciosów w tym dwa doszły do celu. Zupełnie inaczej było w przypadku rywala, który z 36 uderzeń aż 30 doprowadził do celu.

Całe zamieszanie przy tej walce skomentował trener Lou Duva, który potwierdził to co widzieliśmy w ringu.

Był kompletnie zamrożony, tak bardzo zjadł go stres. 

To był ciężki czas dla Andrzeja, który po ewentualnym zwycięstwie miał podpisać kontrakt z telewizją HBO wart 21 milionów dolarów. Po walce Gołota zasłabł i został odwieziony do szpital – na szczęście nie zakończyło się tragedią. Andrzej Gołota za starcie z Lenoxem Lewisem zgarnął 1,75 miliona dolarów. 

Zobacz także:

Piotr Michalak wyjaśnia zamieszanie! Wierzycie?

Było naprawdę duże zamieszanie. Piotr Michalak obszernie wyjaśnia całą sytuację

Piękne wspomnienie Błachowicza! Zaskoczeni?

Jan Błachowicz już w tamtym momencie miał cele i marzenia. Udało się je zrealizować, ale w jakim stylu!