MMA PLNajnowszeInne21-letnia Julia Kowalczyk brązową medalistką mistrzostw świata w judo

21-letnia Julia Kowalczyk brązową medalistką mistrzostw świata w judo

Julia Kowalczyk na trwających właśnie mistrzostwach świata w judo zdobyła brązowy medal. 21-letnia polska judoczka występuje w kategorii do 57 kg.

Julia Kowalczyk brązową medalistką mistrzostw świata w judo

Mistrzostwa świata odbywają się aktualnie w Tokio. Na tych samych matach za rok fani będą oglądać zmagania podczas Igrzysk Olimpijskich.

Kowalczyk w pierwszej rundzie przez ippon pokonała reprezentantkę Hong Kongu Yeung Nok Lam. W kolejnej rundzie przez waza-ari pokonała Serbkę Maricę Perisić. zawodniczka z Izraela Timna Nelson-Levy  była jej rywalką w trzeciej rundzie. Tę walkę Kowalczyk też zakończyła przez waza-ari.

W ćwierćfinale przeciwniczką Polki była obrończyni tytułu Japonka  Tsukasa Yoshida. Kowalczyk była bliska sprawienia sensacji, gdyż na 18 sekund zdobyła zdobyła waza-ari. Utytołowana Japonka zdołała jednak odrobić straty, a następnie wygrać po dogrywce. W całym turnieju Yoshida zajęła później ostatecznie drugie miejsce.

Julia Kowalczyk trafiła natomiast do repasaży. Tam po złotym punkcie w dogrywce pokonała aktualną mistrzynię Europy Rosjankę Darią Meżecką. Ostatecznie w walce o brązowy medal Polka pokonała Bułgarkąę Ivelinę Ilievą przez ippon i zdobyła upragniony krążek.

Drugi brązowy medal zdobyła mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro, Brazylijka Rafaela Silva. Mistrzynią świata została natomiast Christa Deguchi, która rok wcześniej musiała zadowolić się brązowym medalem.

Medalistki mistrzostw świata w kategorii do 57 kg – Tokio 2019:

1. Chrisa Deguchi (Kanada)
  2. Tsukasa Yoshida (Japonia)
  3. Julia Kowalczyk (Polska) oraz Rafaela Silva (Brazylia)

Cztery pierwsze walki Polki dostępne na poniższym wideo:

vs. Yeung od 1:07:45

vs. Perisic od 3:09:50

vs. Nelson-Levy od 4:13:10

vs. Yoshida od 4:59:05

Julia Kowalczyk to zawodniczka z rocznika 1997, która 30 września skończy 22 lata. To aktualna mistrzyni Europy do lat 23. Polska judoczka powróci do Tokio za rok, gdyż zapewniła sobie również kwalifikację olimpijską.