MMA PLRIZIN FF17 gal RIZIN w 2022 roku!

17 gal RIZIN w 2022 roku!

W podcaście u Drake’a Riggsa “Broadened Horizin” gośćmi byli m.in. szef RIZIN Nobuyuki Sakakibara i matchmaker Shingo Kashiwagi. Dzięki temu mogliśmy dowiedzieć się o planach największej japońskiej organizacji.

Najwięcej gal w historii

Fani mogą zacierać ręce przed nadchodzącym rokiem. Japończycy planują 7 gal numerowanych (głównych), oraz po 4-5 eventów z serii LANDMARK (studyjnych) i TRIGGER (rozwojówek z użyciem klatki). Łącznie daje to 15-17 wydarzeń w 2022! Co więcej, wszystko powinno być dostępne dla zagranicznej publiczności. Do tej pory najbardziej intensywnym rokiem był 2019, kiedy odbyło się 7 gal (włączając to współorganizowanego Bellatora 237 znanego w Japonii pod nazwą Bellator Japan).

Paczki PPV, zagraniczni fajterzy, 30 tysięcy w Saitamie na koniec roku?

W temacie najbliższej przyszłości. Razem z serwisem LIVE NOW, z którym promotor współpracuje od roku, planowana jest oferta paczki 2 eventów RIZIN.32 (20 listopada) i RIZIN TRIGGER 1st (28 listopada). Jeszcze nie wiadomo oficjalnie co z grudniem, ale według pobocznych informacji zobaczymy ponownie dwie gale na koniec roku (29 i 31 grudnia).

Od 1 listopada w pełni zaszczepieni będą mogli wjechać do Japonii w celach biznesowych, naukowych itp. Dotyczy to również zawodowych sportowców. Można się więc spodziewać, że na grudniowych rozpiskach znajdziemy trochę niejapońskich nazwisk. Dodatkowo RIZIN pracuje z rządem nad wypracowaniem stanowiska, aby udało się przeprowadzić event z pełną widownią. Do tej pory zezwalano zazwyczaj na maksymalnie ok. 5000 widzów (czasami pozwalano na sprzedaż kilkuset biletów więcej). Większą publikę w tym roku wpuszczono do Tokyo Dome na RIZIN.28 z uwagi na znaczną przestrzeń, gdzie zasiadło niecałe 10 tysięcy. Ostatnią galą, na której do sprzedaży przeznaczono pełną pulę było RIZIN.21 z lutego 2019.

MEGA never die?

Poruszono również kwestię eventu MEGA, który początkowo był zapowiadany na luty. Później jednak o inicjatywie ucichło. W projekt zaangażowane jest także RIZIN. Sakakibara powiedział, że pomysł gali nadal jest aktualny, ale wszystko zależy od sytuacji epidemicznej. MEGA chce rozegrać wydarzenie koniecznie w Tokyo Dome z pełną publicznością. Obecne plany przewidują miesiące letnie lub jesienne w 2022. W przedsięwzięciu udział bierze również Floyd Mayweather jr, a przynajmniej spółki z nim powiązane.

ROZPISKA RIZIN.32 (20 LISTOPADA)

ROZPISKA RIZIN TRIGGER 1ST (28 LISTOPADA)

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis