MMA PLRIZIN FF12 walk ogłoszonych na RIZIN.21, wielki turniej wagi koguciej w 2020 roku!

12 walk ogłoszonych na RIZIN.21, wielki turniej wagi koguciej w 2020 roku!

RIZIN Fighting Federation rozpocznie rok 2020 wyjątkowo wcześnie, bo od gali, która odbędzie się już 22 lutego w Hamamatsu Arena w Hamamtsu. Przez dłuższy czas nie byli znani zawodnicy, którzy wystąpią. W końcu zdecydowano się odkryć karty i zorganizować konferencję, na której poznaliśmy większość rozpiski.

Nobuyuki Sakakibara oznajmił również, że negocjacje z Tofiqem Musaevem w sprawie przedłużenia kontraktu idą w dobrą stronę, a wspomnieć trzeba, że Azer ma na stole ofertę z UFC. Z kolei matchmaker organizacji Shingo Kashiwagi napisał na Twitterze, że najprawdopodobniej zobaczymy w tym roku wielkie GP w kategorii koguciej, które może być złożone z 32, a być może nawet 64 zawodników! Żeby wygrać taki turniej trzeba będzie więc zwyciężyć 5 albo 6 walk!

Ogłoszono 12 zestawień na zasadach MMA i kickboxingu. Są plany na 4-5 kolejnych pojedynków. Możliwe nawet, że zobaczymy Tenshina Nasukawę. Roberto de Souza szykowany jest do walki grapplerskiej.

Niezbyt długą przerwę od walk miał Mikuru Asakura (12-1). Starszy z braci po pokonaniu Johna Macapy na RIZIN.20 w sylwestra tym razem stanie naprzeciwko Daniela Salasa (16-6-1). Meksykanin to uczestnik drugiej latynoskiej edycji TUF. W 2015 roku przegrał w pierwszej walce większościową decyzją z późniejszym finalistą Horacio Gutierrezem. Wiadomo, że Asakura wróci w kwietniu na RIZIN.22 prawdopodobnie w Yokohamie.

Wróci również po nieudanym debiucie dla RIZIN Marcos de Souza (8-2). Brat Roberto na RIZIN.19 w październiku został znokautowany przez Keitę Nakamurę. Tym razem spec od BJJ, oraz kolega klubowy Klebera Koike zmierzy się z Falco Neto (11-10). Portugalczyk rywalizował głównie w swoim kraju, ale w ostatnim pojedynku zadebiutował na gali Bellatora w Birmingham. W maju uległ Fabianowi Edwardsowi po upkickach. Potem został zawieszony przez organizację na pół roku przez obecność nandrolonu podczas kontroli antydopingowej. Jak jednak powszechnie wiadomo, w Japonii wszelkie ustalenia komisji nie mają mocy prawnej.

Tofiq Musaev wygraniem zeszłorocznego GP wagi lekkiej zrobił dobrą reklamę azerskiemu MMA. Teraz w organizacji zadebiutuje jego rodak i kolega klubowy Vugar Kyaramov (13-4). Rywalem będzie były mistrz wagi koguciej Pacific Xtreme Combat i pretendent do pasa Pancrase Kyle Aguon (13-8). Pochodzący z Guamu to klubowy kolega Joe Taimanglo, Roque Martineza, czy Miyuu Yamamoto. Spike22 jest natomiast gymem współpracującym z Krazy Bee.

Inny były pretendent do pasa Pancrase i obecny posiadacz tytułu BW DEEP Victor Henry wraca po sierpniowym RIZIN.18, na którym pokonał po naprawdę dobrej walce Trenta Girdhama. W drugim występie dla największego japońskiego promotora podopieczny Josha Barnetta podejmie byłego mistrza i triumfatora GP Sengoku z 2008 roku Masanoriego Kaneharę (27-13-5). Japończyk w ostatnich latach częściej walczył w grapplingu, czy muay thai, a także skupiał się na trenowaniu swoich podopiecznych.

Do ringu wraca również Trent Girdham (12-3). Australijczyk co prawda przegrał w swoim pierwszym występie dla RIZIN z Victorem Henrym, ale zaprezentował się na tyle dobrze, że stójkowicza z Sydney zobaczymy po raz kolejny. Girdham od czasu jego sierpniowej walki w Japonii wygrał dwa zawodowe pojedynki, w tym jeden w boksie. Jego przeciwnikiem będzie tym razem Naoki Inoue (12-2). Japończyk wygrał na DEEP 93 w grudniu, a wcześniej rywalizował w UFC podczas dwóch gal w Singapurze (bilans 1-1) i w Stanach Zjednoczonych na Cage Fury.

Obdarzony mocnym ciosem niedawny pretendent do pasa Pancrase Yuto “Kintaro” Hokamura (12-8-2) podejmie Kenjiego Kato (10-6), który ostatnio rywalizował głównie na lokalnych galach Shooto.

Ostatnim ogłoszonym pojedynkiem MMA będzie starcie Roque Martineza (14-5-2) z Hidekim Sekine (7-3). Martinez, mistrz kategorii MEGATON DEEP po znokautowaniu na grudniowym DEEP Seigo Mizuguchiego, teraz powalczy z innym japońskim ciężkim. Sekine to były fighter ONE Championship, gdzie zanotował 3 porażki (z Brandonem Verą, Alainem Ngalanim i Alexandre Machado). Poza tym rywalizował w prowrestlingu i na galach Ganryujimy. W czasach DEEP bił się w masce, ponieważ służył wówczas w policji, a według japońskiego prawa czynny funkcjonariusz nie może ujawniać twarzy.

Ponadto zostało ogłoszonych pięć zestawień kickbokserskich, w tym trzy walki otwierające, m.in. mistrz HEAT z Boliwii Henrry Cejas, czy zawodnik MMA Ryo Sakai, który niedawno został na gali DEEP zdyskwalifikowany za nielegalne kolano w walce z Tatsuyą Mizuno.

Ogłoszone walki w kickboxingu:

60 kg: Henrry Cejas vs. SEIDO
120 kg: Kosuke Jitukata vs. Ryo Sakai
57 kg: Kenichi Takeuchi vs. NAOYA
70 kg: YUYA vs. KOKI
59 kg: Masaji Tozuka vs. Masahiro Ozawa