MMA PLNajnowszeKSW12 lat temu Szymon Kołecki zdobył złoty medal olimpijski! [WIDEO]

12 lat temu Szymon Kołecki zdobył złoty medal olimpijski! [WIDEO]

Jest co wspominać! Właśnie dziś mija dwanaście lat, gdy Szymon Kołecki zdobył złoty medal olimpijski w Pekinie. Sztangista pochodzący z Oławy w mediach społecznościowych wspomina wielki sukces.

Szymon Kołecki

Już niebawem poznamy szczegóły następnego pojedynku reprezentanta Akademii Sportów Walki Wilanów. Przypomnijmy, że 38-latek miał wystąpić na początku sierpnia, gdy w walce wieczoru zmierzyłby się z Łukaszem Jurkowskim (17-11). Popularny komentator doznał kontuzji i wycofał się z walki.

Szymon Kołecki złotym medalistą olimpijskim!

Szymon Kołecki wspomina wielką chwilę w karierze sztangisty. Mowa o siedemnastym sierpnia 2008 roku, gdy w Pekinie zdobył złoty medal. Początkowo Kołecki zajmował drugie miejsce, ale Ilja Iljn reprezentant Kazachstanu został złapany na dopingu i zawieszony. Tym samym Kołecki został złotym medalistą olimpijskim. Zobaczcie wideo z tego wielkiego wydarzenia, które zostanie w pamięci na długo.

Szymon Kołecki może pochwalić się wieloma osiągnięciami jeśli chodzi o karierę sztangisty. Kołecki jest srebrnym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Sydney. Ponadto Szymon to 4-krotny medalista Mistrzostw Świata i 6-krotny medalista Mistrzostw Europy.

12 lat minęło… 🙂 17.08.2008 roku – Igrzyska Olimpijskie w Pekinie i złoty medal wywalczony w kategorii wagowej do 94 kg 🏅👍

Posted by Szymon Kołecki on Monday, August 17, 2020

Szymon Kołecki zdecydował, że spróbuje swoich sił w mieszanych sztukach walki. Debiut nastąpił na początku 2017 roku. Kołecki w tym momencie może pochwalić się rekordem ośmiu zwycięstw i tylko jednej porażki. Wszystkie walki kończył efektownie przed czasem.

Podopieczny Mirosława Oknińskiego ma za sobą dwa udane starty w KSW. Ostatni nastąpił pod koniec poprzedniego roku. W Gliwicach mieliśmy wielkie starcie dwóch medalistów Olimpijskich. Po wstępnych problemach 38-latek w drugiej rundzie zastopował Damiana Janikowskiego.