MMA PLRIZIN FF1 na 5! Niecodzienna walka w BJJ na RIZIN.21

1 na 5! Niecodzienna walka w BJJ na RIZIN.21

RIZIN Fighting Federation ogłosiło kolejny pojedynek na pierwszą galę w 2020 roku. Na RIZIN.21 22 lutego w Hamamatsu zobaczymy starcie pokazowe w BJJ, w którym wystąpi utytułowany grappler i uczestnik zeszłorocznego GP wagi lekkiej Roberto “Satoshi” de Souza. Odbędzie się ono w niecodziennej formule.

Brazylijczyk będzie musiał zmierzyć się z… pięcioma rywalami z Team Nakai. “Walka” będzie mieć charakter czysto pokazowy, więc możemy spodziewać się całego przekroju technik widowiskowego jiu jitsu, jakim dysponuje trener Team Bonsai.

Kapitanem Team Nakai jest legenda grapplingu i MMA w Japonii, Yuki Nakai (czarny pas BJJ). Zawodowo w MMA zadebiutował w 1993 roku i zdobył mistrzostwo Shooto w kategorii do 70 kg. Jego kariera w mieszanych sztukach walki nie trwała jednak długo, bo swoje ostatnie pojedynki stoczył w 1995 roku w turnieju Vale Tudo Japan, gdzie doszedł do finału, przegrywając z Ricksonem Gracie. Dziś 49-letni zawodnik kontynuował rywalizację w BJJ, mierząc się z najlepszymi na świecie. Jest także założycielem klubu Paraestra Tokyo, z którego wywodzi się np. Shinya Aoki.

Edison Kagohara jest również posiadaczem czarnego pasa w brazylijskim jiu jitsu. Jest również głównym trenerem w Over Limit Academy w Saitamie. Ma na koncie wiele wygranych w otwartych mistrzostwach Azji IBJJF i SJJIF. Był także mistrzem świata w kategorii masters. Dzisiaj poza trenowaniem jest także prezesem azjatyckiej federacji sportowego jiu jitsu (ASJJF).

Koji Shigemizu to purpurowy pas w BJJ, który urodził się ze sparaliżowaną lewą ręką. Odnosi jednak sukcesy w paramistrzostwach Yuna Kimura to licealistka z pomarańczowym pasem, a Hiroshi Shinagawa jest znanym w Japonii komikiem i białym pasem, który jiu jitsu uprawia hobbystycznie.