MMA.PL Forum Newsy ze strony Junior dos Santos o wpadce antydopingowej przed UFC 215: Jestem ofiarą sytuacji, której nie rozumiem

Junior dos Santos o wpadce antydopingowej przed UFC 215: Jestem ofiarą sytuacji, której nie rozumiem

This topic contains 0 odpowiedzi, has 1 voice, and was last updated by Monika Bobrycka Monika Bobrycka 6 dni, 16 h temu.

 • #132445

  W sierpniu informowaliśmy, iż były mistrz wagi ciężkiej, Junior dos Santos (18-5) został przyłapany na dopingu. W organizmie Brazylijczyka wykryto niedozwoloną substancję, hydrochlorothiazyd, który jest diuretykiem. Znajduje się on na zakazanej liście Amerykańskiej Agencji Antydopingowej.

  Teraz Cigano opowiada o kulisach sytuacji, w której się dowiedział, iż grozi mu kara:

  „Zanim dotarłem do domu myślałem, że to żart. Nie moglem w to uwierzyć. Rozmawiałem z moją żoną i powiedziała mi, że USADA przysłała mi powiadomienie. Powiedziałem: ‚Boże, to niemożliwe. Co mogli wykryć?’ Zadzwoniłem do UFC i powiedzieli mi, że to lek moczopędny. To była naprawdę mała ilość, nie mogła nawet zadziałać na mój organizm. Nawet zajęło mi trochę czasu zanim oddałem mocz w dniu, w którym pobrano ode mnie próbki, więc nie mogło to tak działać.

  Ale znaleźli to, a zasady są takie same dla wszystkich. Nie liczy się, że było tego mało. To pokazuje, że gdzieś było zanieczyszczenie. Nie zrobili nic innego, tylko wycofali mnie z walki.”

  Mowa o walce z Francisem Ngannou na UFC 215, którą odwołano 22 dni przed tym wydarzeniem. Mimo to, dos Santos popiera działania USADY i chce, aby ten sport pozostał czysty.

  „Na początku byłem załamany. Popierałem USADĘ, zawsze mówiłem, że wspieram ich działania i chcę, żeby ten sport działał bez dopingu. Zawsze byłem czysty, więc miałem spokojną głowę. Aktualnie trwa śledztwo, ale jest inny problem, bo nie mam pojęcia skąd pochodzi to zanieczyszczenie, a chcę udowodnić swoją niewinność. Z początku myślałem ‚Dlaczego USADA się zjawiła, dla oszustów lub tych, którzy grają według zasad, ale są ofiarami? Najwidoczniej jestem ofiarą sytuacji, której nie rozumiem.'”

  Zawodnika ostatni raz widzieliśmy w akcji w maju tego roku, kiedy na został znokautowany przez obecnego mistrza, Stipe Miocica.

Musisz być zalgowany, aby odpowiedzieć.