MMA PLNajnowszeKSWSiła zagranicznych zawodników w historii KSW

Siła zagranicznych zawodników w historii KSW

Już w październiku organizacja KSW po raz drugi zawita na zagraniczny rynek. Tym razem, po gali w Anglii przyszedł czas na wydarzenie w Irlandii i wizytę w Dublinie. Chociaż do pierwszego zagranicznego wydarzenia organizacji KSW doszło dopiero w roku 2015, to jednak twórcy marki od początku jej istnienia stawiali na międzynarodowy charakter walk, które odbywały się początkowo w ringu, a później w okrągłej klatce.

Tylko podczas pierwszej gali, która odbyła się w roku 2004, kibice mogli oglądać jedynie polskich zawodników. Już w drugim wydarzeniu brał udział pierwszy fighter z Ukrainy. Później przyszedł czas na Białoruś i Litwę, a już w czwartym finale turnieju organizacji zawalczył pochodzący z Chorwacji Damir Mirenić.

Pierwszym zagranicznym zwycięzcą turnieju KSW został Francuz, Francis Carmont, który podczas KSW V pokonał w finale Roberta Jocza. Natomiast w finale turnieju KSW VII doszło do pierwszego starcia dwóch zagranicznych fighterów: Martina Zawady z Niemiec i Antonio Mendesa z Brazylii. Później zagraniczni zawodnicy już regularnie walczyli w finałach turniejów i odnosili w nich kolejne zwycięstwa.

W historia organizacji KSW zagraniczni zawodnicy zapisali się nie tylko jako zwycięzcy turniejów, ale również jako regularni mistrzowie różnych kategorii wagowych. Pierwszym z nich, w 2009 został Mamed Chalidow, który pokonał Daniela Acacio i został mistrzem wagi półciężkiej. Oczywiście, pochodzący z Czeczeni Mamed reprezentował już wówczas Polskę, ale dopiero rok później formalnie otrzymał nasze obywatelstwo. W roku 2011 zwakował pas i zmienił kategorię wagową. Zaraz potem drugim zagranicznym mistrzem kategorii półciężkiej został pochodzący z Kamerunu Rameau Thierry Sokoudjou, który pokonał Jana Błachowicza podczas KSW 15.

W roku 2012, po starciu z Borysem Mańkowskim, pas mistrzowski wagi półśredniej wywalczył Aslambek Saidow, który podobnie jak Mamed, pochodził z Czeczeni, ale reprezentował polskie barwy. Po tym boju nastąpiła dłuższa przerwa od zwycięskich bojów mistrzowskich w wykonaniu zagranicznych zawodników. Natomiast w roku 2015 doszło do pojedynku Gorana Reljicia z Atillą Véghiem. Podczas gali KSW 31 to Reljić okazał się lepszy i został pierwszym mistrzem KSW pochodzącym z Chorwacji.

Rok później Fernando Rodrigues Jr., potężny zawodnik pochodzący z Brazylii zdewastował długoletniego mistrza wagi ciężkiej Karola Bedorfa i to na jego biodrach zawisnął upragniony pas tej kategorii wagowej.

W roku 2017 polscy fani mogli zobaczyć aż dwa mistrzowskie pasy zdobywane przez zagranicznych fighterów. Oba zostały wywalczone podczas historycznej gali KSW 39: Colosseum. Pierwszy trafił w ręce pochodzącej z Brazylii Ariane Lipski, która pokonała Dianę Belbitę i została mistrzynią wagi muszej kobiet. Drugi zdobył Kleber Koike Erbst. Wywodzący z się z Brazylii Japończyk, pokonał Marcina Wrzoska i odebrał mu mistrzowski pas wagi piórkowej.

Oczywiście walk mistrzowskich podczas gal KSW w wykonani zagranicznych zawodników było znacznie więcej, jednak tylko w tych powyższych udało im się zdobyć najważniejsze trofeum. Łącznie, podczas wszystkich gal KSW walczyła ponad setka zawodników reprezentujących następujące kraje: Ukraina, Białoruś, Litwa, USA, Chorwacja, Ekwador, Francja, Macedonia, Bułgaria, Słowacja, Brazylia, Holandia, Niemcy, Armenia, Serbia, Czechy, Turcja, Hiszpania, Szwecja, Słowenia, Łotwa, Włochy, Wielka Brytania, Rosja, Finlandia, Japonia, Portugalia, Kamerun, Armenia, Angola, Australia, Austria, Czarnogóra, Norwegia, Bułgaria, Rumunia i Irlandia Północna.

Informacja prasowa

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis