Gościem poniedziałkowego programu Puncher był czołowy polski zawodnik wagi lekkiej Marcin Held (22-4). Tematem programu był nowo podpisany kontrakt z organizacją UFC, z którą związał się po ponad 5 latach spędzonych w Bellatorze.

Held powiedział, że to dopiero początek jego przygody ale koniec będzie taki jak u Joanny Jędrzejczyk. Na pytanie odnośnie jej szybkiego rozwoju kariery w UFC dodał:

„Faktycznie Joanna Jędrzejczyk błyskawicznie dostała się na sam szczyt kategorii słomkowej. Nie jestem tak pewny siebie, żeby stwierdzić, że pójdzie mi tak samo szybko i wszystkich będę „rozwalał”. Moja dywizja jest bardzo mocna, ale jestem tam, gdzie chciałem być i będę wszystko robił, żeby zostać mistrzem UFC.”

Już na tę chwilę znamy jego przyszłego rywala. Będzie nim znany widzom Diego Sanchez (26-9), 34 latek z USA, efektownie walczący, sześciokrotnie nagrodzony bonusem za występ wieczoru. Sanchez jest również zwycięzcą pierwszego sezonu programu „The Ultimate Fighter”. Panowie zmierzą się 5 listopada na gali UFC Fight Night 98 w Meksyku.

Zawodnik Ankosu MMA zaznaczył, że jego przeciwnik będzie walczył przed swoją publicznością i jest rozpoznawalną postacią, ale odpowiada mu walka za oceanem:

„Wolę walczyć za oceanem ze względu na przesunięcie czasowe, bo jestem do tego przyzwyczajony. Dochodzi jednak jeszcze jeden element. Będę walczył na wysokości 2300 m n.pm., a to tak jakbyśmy byli niedaleko najwyższego szczytu polskich gór.”

Cały program z udziałem Polaka będzie można obejrzeć na stronie www.ipla.tv

Pitbull Sports

Dyskusja

Przejdź do dyskusji na forum

This topic contains 9 odpowiedzi, has 10 voices, and was last updated by Polak Polak 10 miesiące, 3 tygodnie temu.

 • #68009

  Może i z mistrzostwem UFC będzie ciężko, ale trzymając się teraźniejszości to Sanchez jest do pokonania

 • #68010

  Mistrz tak ale może za 3-4 lata ;)  

 • #68019

  Jest bardzo ambitny i pewny siebie znając karierę Marcina i też jego wiem, nie rzuca słów na wiatr. Jeśli będzie walczył z mocnymi nazwiskami i wygrywał daje mu 2 lata na title shot’a. Mam nadzieję że to będzie nasz kolejny polski mistrz po Aśce. 

 • #68020

  Jeśli Marcin nie pojedzie Sancheza to spójrzmy prawdzie w oczy, że nie ma czego szukać w UFC. Tylko zwycięstwo, Marcin! Tylko zwycięstwo!

 • #68032

  Miejmy nadzieję. Świetny fighter, ale bez wątpienia walka z Sanchezem zweryfikuje jego lata pracy w Bellatorze. 

 • #68038

  Jeden z moich ulubionych zawodników. Trzymam kciuki Marcin!

 • #68064

  No Marcin, trzymamy Cię za słowo!  :good:  

 • #68136

  Nie warto też oceniać występ Sancheza po jego ostatniej walce z Joe Lauzonem, bo nie odzwierciedla ten pojedynek jego umiejętności. Marcin ma spore szanse na wygraną z nim, ale musi uważac, aby nie popełnić błędów w przygotowaniach jak np. Cain Valasquez, który przegrał w Meksyku na wysokości ponad 2tyś metrów z Fabricio Werdumem.

 • #68516

  Tego mistrzostwa życzę mu z całego serducha.

Musisz być zalgowany, aby odpowiedzieć.